TRT 1 Alparslan dizisi geliyor! Yeni Başroller belli oldu! Uyanış Büyük Selçuklu adı değişti

TRT 1 Alparslan dizisi geliyor. TRT 1 ekranlarında Uyanış Büyük Selçuklu dizisi adı değişiyor. Çok yakında yeni başrolüyle Alparslan dizisi rekor kıracak. İşte ses getiren o tanıtım.

Dizi Haberleri 19.06.2021 - 00:41 19.06.2021 - 00:41 Berkay Keskin

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde bir dönem kapanıyor. Reyting rekortmeni dizinin adı ve oyuncuları değşiyor. Melikşlah döneminin anlatıldığı dizide geriye dönülerek Sultan Alparslan dönemi anlatılacak. Tarihi dönem savaş dizilerinin ilgi çektiği son zamanlarda bu tür diziler hız kesmeden devam ediyor. 

TRT 1 Alparslan başrolü kim?

TRT 1 ekranlarında Sultan Alparslan dönemi başlıyor. Barış Arduç oynayacağı Alparslan dizisi UYanış Büyük Selçuklu dizisi olacak. İlk tanıtım ses getirdi.

Yeni dizisinin adı Alparslan'ın Destanı oldu!

Yeni dizinin adı Alparslan'ın Destanı oldu!

Bir son dakika değişikliği olmazsa 4 sezon olarak planlanan dizide 2. sezonda gelindi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ikinci sezonunda Melikşah devri kapanıyor. Geriye dönecek anlatımla ilerleyecek dizide 3 sezon boyunca Sultan Alparslan dönemi işlenecek. 

TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu sürpriz ve tartışmalı bir kararla final yapıyor. Daha doğrusu dizi geriye sararak isim ve kadro değiştiriyor. Bu durumun açıklanmasının ardından önce dizinin fanları tepki göstermiş ardından da Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları sosyal medya hesaplarındna tepki dolu imalı gönderilerde bulunmuşlardı. 

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yapımcısı Emre Konuk geri adım atmadı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin adı ve oyuncuları komple değişerek yeni bir hikaye ile ekranlara gelecek. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi artık Alpaslan olarak ekranlara gelecek. Alpaslan dizisi oyuncu kadrosuda belli oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin final kararı alması dizinin fanları tarafından büyük bir tepki ile karşılanmıştı. Hatta dizinin oyuncuları Buğra Gülsoy'un da paylaşımı yapımcı Emre Konuk'a sitem olarak algılanmıştı. Buğra Gülsoy oğlu ile bir fotoğrafını paylaşmış ve gönderiye "Kul hakkı yeme, tutamayacağın sözler verme" diye yazmıştı. Bu sözler dizinin yapımcısına dair yorumlanmıştı.

İlk fragman ses getirdi!

Melikşah döneminin anlatıldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yeni sezonunda geriye dönülerek Sultan Alparslan dönemi anlatılacak. Dizde tüm kadro değişirken yeni dizi Sultan Alparslan'da başrol de belli oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu için kesin karar verildi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin adı değişiyor. Uyanış Büyük Selçuklu yerine Alparslan dizisi geliyor. Dizide kadro da tamamen değişiyor. Yeni dizi Sultan Alparslan'da başrolü Barış Arduç canlandıracak. Barış Arduç bu dizi için Seranay Sarıkaya ile beraber yer alacağı Netflix dizisi Şahmeran projesinden ayrıldı. 

Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil Gürkan Uygun gibi isimlerin yer aldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ikinci sezonunda Sultan Alparslan dönemi anlatılacak. Geriye dönük devam edecek dizisi de Sultan Alparslan'ı Kiralık Aşk dizisi ile yıldızı parlayan Barış Arduç canlandıracak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@