Dünyanın gündeminde olan Yeşil ok testi, bu hafta yalnızca TikTok'ta 11.2 milyar görüntülemeye ulaştı...

Dünyanın gündeminde olan Yeşil ok testi, bu hafta yalnızca TikTok'ta 11.2 milyar görüntülemeye ulaştı...

Son günlerde bir trend haline gelen Yeşil Ok Testinde bir ilişkide kimin daha dominant olduğunu, kimin daha çok eşini izleyen biri olduğunu anlaşılıyor.

Gündem olan testte, bir ilişkide kimin dominant olduğunu belirlemek için bir fotoğrafta her bir partnerin vücuduna çizilmiş yeşil bir çizgi kullanıyor.

Test ilk olarak Mayıs 2020’de Twitter kullanıcısı Rivelino tarafından oluşturuldu ve bir kişinin yeşil çizgisinin hangi yöne eğildiğine bağlı olarak, o kişinin ilişkideki tutumuyla ilgili bilgi verdiği görüldü.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest

Fotoğrafta yer alan kişilerin başlarından bellerine kadar çizilen yeşil okun eğilimine bakıldığı test ile ilgili olarak beden dili uzmanı Mike Carter “İstediğimiz, sevdiğimiz ve güçlü bir şekilde hissettiğimiz şeylere fiziksel olarak eğilimliyiz” diyerek isabetli sonuçları vurguluyor.

İlişki koçu Rachel New ise test ile ilgili olarak “Erkekler bu eğilimde daha az görülüyor, bu yüzden eğer erkek eğiliyorsa, kendini güvende ve kendinden emin hissettiğinin çok iyi bir işareti. İdeali her iki eşin de eğilmesi.” diyor.

Testin gündem olmasından sonra ise DailyMail de herkesin merak edeceği üzere  yeşil ok çizgini ünlü isimlere uygulayarak beden dillerinden ilişkideki tutumlarını inceledi.

MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY

Prens Harry’nin, fotoğrafların çoğunda Meghan Markle’a yaslanması görüldü. Resmî nişan fotoğraflarında, düğün fotoğraflarında ve Oprah Winfrey ile geçen yılki skandal röportajda olmak üzere tüm fotoğraflarda Prens Harry her seferinde Meghan’a doğru eğiliyor.

JENNIFER LOPEZ VE BEN AFFLECK

17 yıl sonra yeniden bir araya gelen çiftin son fotoğraflarında birbirlerine sevgiyle eğilen çiftin fotoğraflarında bir değil iki çapraz çizgi dikkat çekiyor. Beden dili uzmanı Mike Carter ise bunu, “Bu çok sevecen bir fotoğraf. Vücutları oldukça düz ama kafalarının açısı önemli. Düz bir kafa çatışmacıdır, ancak kafanızı bir açıyla partnerinize doğru eğmek daha sempatik ve çekicidir” şeklinde yorumluyor.

JADA PINKETT-SMITH VE WILL SMITH

Oldukça çalkantılı ilişkileri olan çiftin analizini ise  Beden dili uzmanı Carter şu sözlerle yapıyor;

“Ona doğru eğilirken, başının açısı oldukça düz ve neredeyse ondan uzağa bakıyor. Bu, onun tarafından kontrol ediliyor olabileceğini gösteriyor. Ama aynı zamanda onun kolunu da tutuyor ve bu da onu koruduğunu gösteriyor. Yani eğilmesine rağmen onu arkadan yönlendiriyor. Karmaşık bir ilişki.”

KATE MIDDLETON VE PRENS WILLIAM

Her fotoğrafları kusursuz olan çiftte çizgiler çok düz ve bu da eşit, paylaşılan bir dinamiği gösteriyor. Carter, uzun zamandır birlikte olan çiftin güven ve çatışma olmayan bir ilişki içinde olduğunu belirtiyor.

BORIS JOHNSON VE CARRIE JOHNSON

Daha önce iki evlilik yapmış ve yedi çocuk babası olan Boris Johnson fotoğraflardaki duruşuyla, genç eşine ayak uydurabilecek kadar yetenekli olduğunu gösterirken Mike Carter durumu, “Bu fotoğrafta yürüme şekillerinde gerçek bir simetri var. Birbirleriyle uyumlular, bu da ilişkilerinde eşzamanlılık olduğunu gösteriyor” diyerek özetliyor.