2022'de yeni başlayacak yerli diziler açıklandı. Şu anda ekranlarda olan ve izlenme rekorları kıran dizileri çok sayıda rakip geliyor. Neredeyse tüm kanallar yeni bir diziyi yayına almaya hazırlanıyor. Son olarak Hakim, Kasaba Doktoru, Yalnız Kurt gibi diziler yayın hayatına başlamıştı. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sezon finali yapacak olan çok sayıda dizide var. Sezon finali yapacak dizilerin yerini yaz dizileri dolduracak. Peki, 2022'de yeni başlayacak yerli diziler belli oldu mu? 2022 y

Türk televizyon ekranlarında devam eden dizilere rakip yepyeni diziler geliyor. Hemen hemen tüm kanallarda hareketlilik devam ediyor ve sezon sonu yaklaşmasına rağmen yeni diziler yayına başlamaya hazırlanıyor. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok dizi sezon finali yapacak ve ekranları ara verecek. Bunun yerine ise yaz dizileri başlayarak ekran macerasına sürdürecek. 2022 yılının yeni başlayacak dizileri de yavaş yavaş netleşmeye başladı. Peki, 2022'de yeni başlayacak yerli diziler hangileri? 2022 yeni sezon diziler ve detaylar haberimizde...

Rehber dizisi geliyor

2022'de yeni başlayacak dizilerden birisi rehber dizisi olacak. Rehber dizisinin erkek başrolü barbaroslar Akdeniz'in kılıcı dizisinden yeni ayrılan Engin Altan Düzyatan olacak. Henüz kadın başrol için görüşmeler devam ediyor kesinlik kazandıktan sonra haberimizde yer vereceğiz...

Seversin dizisi yaz aylarında başlayacak

Bildiğiniz üzere televizyon ekranlarındaki diziler sezon finali yaptıktan sonra yaz dizileri ekrana gelmeye başlıyor. O dizilerden biri de İlayda Alişan ve Burak Yörük'ün başrollerini paylaşacağı seversin dizisi olacak. Seversin dizisi oyuncu kadrosu belli oldu ve çekimlerde başladı. Zeynep Kankonde, Halil İbrahim Kurum ve Hazal Benli gibi isimler dizinin başrollerinde yer alıyor. Kanal D ekranlarında yayınlanması planlanan dizide Oyuncu olmak için yola çıkan bir genç kızın hikayesi konu alınacak.

Star TV'den Senden Daha Güzel dizisi

Yaz dizilerinin aranan yüzlerinden biri olan Cemre Baysel ve Burak Çelik'in başrollerini paylaşacağı Senden Daha Güzel dizisi de yaz aylarında başlayacak. Gold film yapımcılığı ile ekranlara gelecek olan dizi Kanal D'de yayınlanacak. Senden Daha Güzel dizisi haziran ayında yayına başlamayı planlıyor.

Veda Mektubu Dizisi Başladığı Gibi Bitecek! Dizinin Reytingleri Bir Türlü Düzelmedi! Veda Mektubu Dizisi Başladığı Gibi Bitecek! Dizinin Reytingleri Bir Türlü Düzelmedi!

2022de-yeni-baslayacak-yerli-diziler-belli-oldu-2022-yeni-sezon-diziler-3

Yeşil vadinin kızı dizisi geliyor

Çocuk oyuncu olarak karşımıza çıkan ve şimdilerde büyük yavaş yavaş genç kızlar doğru adım atmaya başlayan Beren Gökyıldız yeniden bir dizi ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dila Uca, Deniz İrem Morkoç, Ece Gürarı, Asla Altıkulaç Saçar gibi isimlerin de başrollerinde yer aldığı yeşil vadinin kızı dizisi 2022 yılında yayınlanacak. yeşil yapım tarafından hazırlanan dizinin TRT 1 ekranlarında yayına başlayacağı konuşuluyor.

Gizli kalsın FOX TV'de yayınlanacak

2022’nin en dikkat çeken dizilerinden biri olmaya hazırlanan Gizli Kalsın dizisi de No 9 Prodüksiyon yapımcılığı ile FOX TV için çekiliyor. Dizinin başrollerinde ise son dönemlerde Yıldızı parlayan isimlerden Halit Özgür sarı ve Sinem Ünsal yer alıyor. Ayrıca kadroda Şebnem Sönmez ve Şinasi Yurtsever de bulunuyor. Gizli Kalsın dizisinin Haziran ayında başlayacağı biliniyor.

Fox TV Tozlu Yaka dizisi

Fox TV bu sezon yazı ekranlarında daha her günü doldurmayı planlıyor. 2020-2023 sezonu için yeni hazırlanan tozlu yaka dizisi de Fox TV ekranlarında yayınlanacak. Dizinin yönetmen koltuğunda Semih Bağcı oturuyor ancak oyuncu kadrosu henüz kesinleşmedi.

Star TV'den Antepli dizisi

2022 yılının Eylül ayında yayınlanması planlanan diğer bir dizi ise Afra Saraçoğlu'nun başrollerini paylaştığı Antepli dizisi olacak. Antepli dizisinin başrolü Afra Saraçoğlu oldu ancak henüz erkek başrol konusunda bir karara var olmadı. Afra Saraçoğlu'nun dizide Gaziantepli ünlü bir aşiretin kızını oynayacağı konuşuluyor.

Timuçin Esen Gri dizisiyle ekrana dönüyor

Disney Plus dijital platforma da Türk dizilerine ağırlık vermiş durumda. Yayın hayatına 14 Haziran 2022 de başlaması planlanan Disney Plus da Timuçin Esen, Alican Yücesoy gibi isimlerin başrollerini paylaştığı gri dizisi de yayınlanacak. Gri dizisinin sezon sonunda ekrana geleceği tahmin ediliyor.

Kusursuz Kiracı dizisi

Kusursuz Kiracı dizisi de MF yapım tarafından hazırlanıyor ve 2022 yaz aylarında ekrana gelmesi planlanıyor. Dizisinin kadın başrol oyuncusu Dilan Çiçek Deniz olmuştu. Erkek başrol oyuncusunun kim olduğu Henüz belli olmadı. Kusursuz Kiracı dizisinin tam kadrosunun ilerleyen günlerde açıklanacağı tahmin ediliyor.

Gecenin Ucunda dizisi

Star TV ekranlarında yaz aylarında başlaması planlanan Diyar girdiyse Gecenin Ucunda dizisi olacak. Gecenin Ucunda dizisi Peride Celal'in aynı isimli kitabından uyarlama olarak ekrana gelecek. Dizinin kadın başrolü Neslihan Atagül oldu. Erkek başrol olarak da yine Kadir Doğulu'nun adı geçiyor.

Çağatay Ulusoy’lu Terzi dizisi

Uzun zamandan beri ekranlardan uzak olan Çağatay Ulusoy Terzi dizisi ile geri dönmeye hazırlanıyor. Önce TV8 ekranlarında süslü korkuluk ismi ile yayınlanması planlanan dizi yaşanan anlaşmazlık sonucunda yayından kaldırılmıştı. Çağatay Ulusoy ve Şifa Nurgül'ün başrollerini paylaştığı terzi dizisi netflix ekranlarında yayınlanacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Olgun Şimşek Bir gün Salih Bademci ve Ece Sükan gibi isimler de yer alıyor.

Dünya’yla Benim Aramda

Disney Plus ekranlarında yayınlanacak olan güçlü oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine toplanan toplayan Dünya’yla Benim Aramda dizisi de merakla bekleniyor. Dizinin başrollerinde son dönemlerin popüler isimlerinden Demet Özdemir, Hafsanur Sancaktutan ve Kerem Bursin yer alıyor.

Ah Nerede dizisi

2022 yaz dizilerinden biri de bir döneme damga vuran Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu'nun başrollerini paylaştığı ah nerede filminden uyarlanacak olan ah nerede dizisi olacak. Dizinin başrol oyuncusu olarak Demet Özdemir'in adı geçiyordu. Ancak şu ana kadar kesinleşen bir durum olmadı.

Netflix'ten yaratılan dizisi

Netflix ekranlarında 8 bölüm olarak yayınlanması planlanan yaratılan dizisi de sezonun en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor. Başrollerini Taner Ölmez ve Erkan Kolçak Köstendil'in paylaşacağı yaratılan dizisi dönem dizisi olarak yayınlanacak. Dizi 8 bölüm sürecek yeni sezonu olmayacak.

Gülümse Kaderine dizisi 

2022 yaz aylarında ekrana gelmesi planlanan Gülümse Kaderine dizisi Avşar film tarafından hazırlanıyor. Dizinin başrollerinde Doğan Bayraktar ve Sude Zülal Güler yer alıyor. Bahar Şahin, Gülenay Kalkan gibi İsimlerde kadronun dikkat çeken isimlerinden.

İyilik dizisi

FOX TV'de yine yaz aylarında yayınlanacak olan iyilik dizisi de sezonun iddialı yapımları arasında yer alıyor. Hatice Şendil bu dizi ile yıllar sonra ekranlara geri dönerken başrollerde Perihan Savaş, İsmail Demirci, Sera Kutlubey gibi isimler yer alıyor.

Hakime Hanım dizisi

Son olarak bir zamanlar Çukurova dizisinde rol alan Vahide Perçin’in yeniden ekranlara döneceğini dizi olan Hakime Hanım dizisi ATV’de yayınlanacak. Deneyimli ve inatçı bir hakimin hikayesini konu alacak olan dizinin 2022 yılının yeni sezonunda ekranlara Geleceği tahmin ediliyor.

Kral kaybederse dizisi

Son dönemlerin popüler isimlerinden Gülseren Budayıcıoğlu'nun Kral kaybederse isimli kitabından uyarlama olarak ekrana gelecek olan Kral kaybederse dizisi Star TV'de yayınlanacak. Dizinin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Belçim bildiğin gibi isimler yer alacak. Henüz bu oyuncu kadrosu kesin olmasa da Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat'in bu dizi ile birlikte yeniden bir arada ekranda yer alacağı konuşuluyor.