Aşkın Tarifi Dizisine Final Yolu Görüldü! Daha Yeni Başlamıştı Final Yapıyor!

Kanal D'nin yeni yaz dizilerinden biri olan Aşkın Tarifi dizisi ilk bölümü ile ekranlara merhaba dedi. Ancak dizi reytinglerde beklentilerin altında kaldı!

Dizi Haberleri 09.06.2021 - 12:50 09.06.2021 - 12:51 Ece Sahan

Türk izleyicileri sezon boyunca dram, mafya dizilerini eleştirdi ancak onlardan vazgeçmedi. Türk izleyicisinin bol acıtasyon bol mafya bol dram dizileri zirveyi bırakmıyor. Yaz döneminde dahi yaz dizileri bu sene çok kötü başlangıç yaptı.

Kanal D'nin yeni yaz dizisi kadrosu ile büyük ilgi çekmişti. İlk bölümü ile ekranlara gelen dizi ne yazık ki reytinglerde varlık gösteremedi. 

Serra Arıytürk'ün başrol deneyimi ve Kadir Doğulu ile uyumu merak konusu olmuş hatta Arıtürk isimi ilk açıklandığında eleştirilere gebe olmuştu.

Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Cem Davran, Alper Saldıran gibi oyuncuların yer aldığı Aşkın Tarifi dizisi ilk bölümü ile ekranlara geldi. Ancak dizi ilk bölümü beklentilerin çok altında kaldı. Pazartesi akşammı ekrana gelen dizi Show Tv'de Çukur, ATV'de Maraşlı, TV8'de Survivor, Star Tv'de Kağıt Ev, hatta ATV'de Esra Erol'a karşı kötü sonuç elde etti.

REYTİNGLERDE ÇUVALLADI!

Aşkın Tarifi dizisi Total'de 9., AB'de 9, ABC1’de 10. oldu. Dizinin ilk bölümü sosyal medyada da varlık gösteremedi. Aşkın Tarifi dizisinin her ne kadar diğer dizilerin sezon arasına girmesi ile bir şansı olabilir mi diye düşünülürken final sesleri geldi.

Kanal D'nin ilerleyen haftalarda da reytinglerin bu şekilde gitmesi durumunda diziyi ikiltemeden final yaptırma kararı aldığı konuşuluyor. 

Kanal D'nin kaliteli diziler olmasına karşın reytinglerde düşük seyrerden Hekimoğlu ve Afili Aşk dizilerini bile final yaptırdığı düşünülürse ses getirmeyen Aşkın Tarifi dizisinin hiç bir şansı yok gibi görünüyor. Yani dizinin ömrünün bir anda final bile yapabileceği ön görülüyor.

Aşkın Tarifi dizisinin yakında final yapacağı konuşuluyor. Dizinin oyuncuları ve konusu her ne kadar ilgi çekici olsa da ilk bölümünde görülen o ki çekim ucuza getirilmiş, senaryo ise acele ile yazılmış gibi bir görünüm çizdi. 

Ancak yine de Aşkın Tarifi dizisinin ilerleyen günlerde nasıl ilerleyeceği ve reytinglerde ne yapacağı merak ediliyor.

AŞKIN TARİFİ KONUSU NEDİR?

Aşkın Tarifi dizisi evleneceği gün terk edilen Fırat'ın intikam hikayesini konu ediniyor. Kendi halinde bir kebab ustası olan Fırat evleceği gün terk edilir. Bunun nedeni ise kendisine Doktor Aşk diyen bir televizyoncu ilişki uzmanıdır. Fırat Doktor Aşk'tan intikam almak için kendini Fransız şef olarak tanıtır ve Doktor Aşk'ın sevgilisi Naz'ın restoranında işe başlar. 

Fırat'ın amacı Naz'ı kendisine aşık ederek, Doktor Aşk'ın terk edilmesini sağlamaktır. Ancak Naz oldukça soğuk bir karakterdir. Naz'ın yakın arkadaşı ise Fırat'ın kim olduğunu öğrenir. Ancak o da Naz'ın Doktor Aşk yani Taylan'a evlenmesini istememektedir çünkü Taylan'ın Naz'ı üzecek biri olduğunu bilir ve Fırat'a yardım edeceğini söyler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@