Ateş Kuşları Projesi İzleyenleri Şaşkınlığa Uğrattı

Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak? Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak?

 Televizyon ekranlarında sevilen Ateş kuşları projesi cuma akşamları reyting üzerine reyting kırmaya devam ediyor. Türkiye olarak yaşanmış olduğumuz deprem felaketinin ardından 2 haftalık aradan sonra tekrardan sevenleri ile buluşan proje yine çok iyi reytinglerle birlikte yoluna devam etme kararlılığı sergiliyor.

Şu ana kadar televizyon ekranlarında 5 bölüm yayınlanan dizi ise tüm izleyici gruplar arasında belirli bir oranda reyting kaybetmesine rağmen yine de iyi bir konumda bulunuyor. Özellikle bakıldığında tüm kişiler kategorisinde günü 3 seviyelerde bitiren Ateş kuşları projesi altılı oranlarda da oluşturduğu reytingler sayesinde Ateş kuşları gelecek adına çok iyi yerlerde olabileceğinin sinyalini vermiş durumda.

Ateş Kuşları Reytingi Düşse de Çok İyi Yerlerde Bulunuyor

 Televizyon ekranlarında verilen Ateş kuşları dizisi daha çok yolun başında olmasına rağmen yine de iyi reyting seviyelerinde ilerliyor. Ortalamanın altında gelen AB reytingleri bir miktar Can sıksa da henüz yolun başında olan proje için parlak gelecek söz konusu olabiliyor. Eğitim düzeyi yüksek kitleler tarafından ölçülen AB grubunda düşük reyting seviyelerin gelmesi ise dizinin klasik bir ATV yapımı olduğunu da kanıtlar niteliktedir.

ATV ekranlarındaki diziler dram konusu ağır basan projeler olduğu için bu da ağır dram hikâyeleri arasında bulunuyor Ve genel izleyici kitlesi üzerinde de çok büyük etkiler yaratabiliyor. Bu sebepten dolayı ATV dizileri genel olarak tüm kişiler kategorisine çok iyi reyting alırken sırf bu sebepten dolayı AB grubunda düşük oranlar elde ediyor. Sebebi ise AB grubundaki eğitimli izleyicilerin bu tarz ağır hikâyelere pek sıcak bakmadıkları yönündedir.

 Gül Ayşe karakterinin de İlayda Alişan’ın hayranlarını pek bir memnun ettiği performansı ortaya koyduğunu ve hikâyenin izleyiciler tarafından da çok büyük desteğe layık görüldüğü ortaya koyuldu. Dizinin senaristleri de hikâyen içerisinde bulunan olayın sağ gösterip sol vurma konusundaki maharetleri de herkesi şaşırtmaya yetti. Böylesine dram ağırlıklı bir ATV dizisinin ise daha kaç bölüm boyunca reyting seviyelerini koruyacağı ise merakla beklenen konular arasında yerini alıyor.