Atv ekranlarında, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın bitmesinin ardından dizi arayışı furyasında yayın akışına dahil olan Adı Sevgi dizisinin fişi çekildi finalin eli kulağında.

Türk televizyonlarının dizi talihsizlikleri bir türlü bitmek bilmiyor. Geçtiğimzi Ekim ayında atv’nin en çok izlenen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ani bir final yaparak yayın hayatına son vermişti. 26 Ekim’de izleyici ile buluşması beklenen dizisi belirtlen akşam yayınlamamıştı. Herhangi bir açıklama yapılmaması üzerine günlerce Eşkıya’nın akıbeti merak edilmiş ardından dizinin Hızır Reis’i Oktay Kaynarca’nın Instagram’dan yaptığı açıklama sonrasında EDHO efsanesinin sona erdiği ortaya çıkmıştı…

İddialara göre daha önce atv iç yapımlar tarafından yapılan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz sonrasında dizinin senaristi Bahadır Özdener’in yapım şirketi olan BVB Yapım tarafından yapılmaya başlamıştı. Ancak 7.sezona kadar her şey güllük gülistanlıktan 7.sezon patladı. BVB Yapım ile atv maddi konularda anlaşamadı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yapım şirketi başka platformlarda yayınlanmak istenilse de, atv’nin elinde olan ve kesinlikle dizinin başka bir platformda yayınlanmasını engelleyen sözleşme nedeniyle hayatın hayatına son vermek zorunda kalmıştı. Herkes günlerce Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeniden başlar umuduyla bir açıklama beklerken, Oktay Kaynarca ve ardından oyuncu kadrosunun diğer yıldızları tarafından yapılan veda paylaşımları sonrasında dizinin yayınlanmayacağı anlaşılmıştı. O oyuncu kadrosu şimdilerde farklı yerlerde boy gösteriyor.

DENEDİ AMA OLMADI

Dizi de İlyas Çakırbeyli karakterine hayat veren Ozan Akbaba şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kasaba Doktoru dizisinin başrolünde yer alıyor. Ozan Akbaba’ya şans reytingden yana gülerden Eşkıya’nın bir diğer yıldızı olan Yunus Emre Yıldımer’e gülmedi. Yunus Emre Yıldırımer’in yine atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve başrolünü Gizem Güneş’le paylaştığı Adı Sevgi dizisi bir türlü beklediğini alamadı.

RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda! RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda!

Toplumun kanayan yarası olan çocuk gelin olayına değinen ve idealist bir öğretmenin bu konuyla savaşını anlatan Adı Sevgi dizisi, 4.bölümüyle de sınıfta kaldı. AB ve ABC gruplarında sınıfta kalan Adı Sevgi dizisinin Total’de de esamesi okunmayınca final endişesi arttı. Dizinin 10.bölümü görmeden final yaptırılacağı ve kısa sürede kanalın bu kararı vereceği iddiası kısa sürede yayıldı. Adı Sevgi için birkaç hafta daha bekleneceği biliniyor. Ancak Adı Sevgi’nin final kararına maruz kalacağına kesin gözüyle baklıyor.