ATV ekranlarında hafta içi her gün araştırmacı gazeteci Müge Anlı'nın sunumuyla ekranlara gelen Müge Anlı ile Tatlı Sert programı Geçtiğimiz günlerde sezon finali yaparak ekran yolculuğuna ara vermişti. Neredeyse 15 yıldan bu yana ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan program her gün reyting rekorları kırıyor gündüz kuşağındaki rakiplerine fark atıyordu. Ancak sezon finali sonrasında çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. ATV öyle bir karar aldı ki hem izleyicileri kaybedecek hem de reyting rekortmeni programdan olacak.

atv-yapacagini-yapti-muge-anliyi-sildi-yerine-seda-sayan-geliyor-ustelik-ayni-formatla-bu-defa-2

Müge Anlı'nın programları Ayrılıp yerine Seda Sayan'ın geleceği televizyon gündemine bomba gibi düştü. Sosyal medyada da iddialarını hızlı bir şekilde yayılması sonrasında izleyiciler bu konuda ATV’ye sert tepki gösterdi. Son dönemlerde Seda Sayan'ın birçok kişinin işini elinden aldığı da iddia ediliyordu. Ancak Müge Anlı ve Seda Sayan arasında kavgalarda uzun zamandan beri gündemdeydi.

atv-yapacagini-yapti-muge-anliyi-sildi-yerine-seda-sayan-geliyor-ustelik-ayni-formatla-bu-defa-1

Müge Anlı ve Seda Sayan neden küstü?

Müge Anlı ve Seda Sayan küs mü neden küstü sorusunun yanıtı da son günlerde araştırılan konular arasına girdi. İkilinin küslüğü uzun yıllar önce gerçekleşen bir ödül törenine dayanıyor. İddiaya göre ödül töreninde Seda Sayan Müge Anlı'ya sarılmak istiyor ancak insanlara karşı mesafesi ile bilinen ünlü sunucu Müge Anlı ise aynı şekilde karşılık vermiyor. Müge Anlı'nın bu şekilde davranması Seda Sayan'ın sinirlendiriyor ve hemen ardından ödülünü alarak Salonu terk ediyor. Bununla da yetinmeyen Seda Sayan salon çıkışında gazetecilere açıklama yaparken Müge Anlı'ya ağza alınmayacak hakaretler de söylüyor. O günden bu yana da iki ünlü isim arasındaki Buzlar bir türlü erimiyor.

atv-yapacagini-yapti-muge-anliyi-sildi-yerine-seda-sayan-geliyor-ustelik-ayni-formatla-bu-defa-3

Programın sezon finalinde gönderme yapmıştı

Müge Anlı ile Tatlı Sert sezon finali bölümü Geçtiğimiz günlerde izleyiciyle buluşmuştu. Programının final bölümünde genç hayranına mikrofon uzatan Müge Anlı duydukları sonrasında Seda Sayan’a da gönderme yapmıştı. Genç hayranı Müge Anlı'ya “Sabahların sultanısınız” demiş, ünlü sunucu ise buna karşılık olarak “ Ben programı kapatıyorum ama sabahların sultanı Seda Sayandır. Biz onun unvanını elinden almayalım” ifadelerini kullanmıştı.