Show TV'nin dönem dizisi Aziz'den geçtiğimiz hafta kötü haber gelmişti ki, son haftalarda çalkantılı bir süreç geçiren dizinin neden bittiği açıklanmadığı için "neden" soruları da her gün sorulmaya devam etti.

Hem televizyon yönetimi hem de yapımcı şirket sosyal medya hesabından final kararını duyururken açıklama ise dizinin başrol oyuncusu Murat Yıldırım'dan gelmişti ki, bu açıklama akıllara bir önceki haftayı getirdi.

Haziran ayının ilk haftası 28. bölüm ile sezon finali yapan Aziz dizisi takipçileri tarafından yeni sezonda sabırsızlıkla beklenirken Show TV yönetimi tarafından sosyal medyadan yapılan duyuruda Aziz dizisinin yeni sezonda yayınlanmayacağı belirtilmişti.

Aziz dizisi izleyicilerine kötü haber! yayından kaldırıldı - Muhabir Ağrı-Güncel haberler,Magazin,Gündem Ve daha fazlası

Aziz dizisinin neden yayınlanmayacağı ise açıklanmazken dizisinin olaylı başrol oyuncusu Murat Yıldırım ise sosyal medya hesabından "Aziz'in bitme nedenini soranlar için; hikayesinin bitmiş olması ve devam senaryosunun kanal dahil kimsenin içine sinmemiş olmasıdır." ifadelerini kullanarak bir açıklama yapmıştı.

Ancal ekranlarda ciddi bir başarı yakalamışken, önce Murat Yıldırım ve Simay Barlas’ın aşk hikayesine sıkışması nedeni ile ardından ise ikinci plana itilen Damla Sönmez'in ayrılığı ile ciddi bir reyting kaybı yaşayıp eleştiri alan Aziz, son dönem başarısızlığına rağmen ikinci sezonu garantilemiş ve bu şekilde sezona ara vermişti.

Aziz' dizisinin sonu geldi: Herkes yeni bölümleri beklerken yayından kaldırıldı

Dizi ekibinin çok yakında ikinci sezon için sete çıkması beklenirken ise önce Murat Yıldırım'ın ikinci sezonda Aziz’de yer almayacağı haberleri ortaya çıkmış ve henüz birkaç hafta önce Murat Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle demişti;

“Herkese merhaba, bazı haberler gördüm, diziye dönmeyeceğime dair. Bunlar doğru değil. Sevgili Eylem Canpolat kalemini çok beğendiğim ve sevdiğim bir arkadaşım.
Halasını kaybettiği için ve hali hazırda başka bir senaryo da yazdığı için bize yardımcı olamayacağını söyledi hepsi bu. Ben de tahmini 22 Ağustos gibi işimin başındayım, size “Aziz” dizisinin yepyeni ve güçlü bir hikaye ile döneceğinin sözünü verebilirim, sevgiler.”

Kuş Uçuşu 2. Sezonun Ne Zaman Yayınlanacağı Açıklandı! Kuş Uçuşu 2. Sezonun Ne Zaman Yayınlanacağı Açıklandı!

Aziz Dizisi İçin Nefesler Tutuldu! | Dizi Haber Dünyası

Ancak bu açıklamanın üzerine Show TV’nin beklenen dizisi Aziz’in senaristinin değiştiği, dizinin yeni sezonda senaryosunu Eylem Canpolat’ın yazacağı ve bu sepele de Murat Yıldırım’ın bu haberden hoşlanmadığı konuşulmaya devam etmişti ki tam da bu arada dizinin "final" haberi geldi.

Yani zaten Murat Yıldırım’ın diziden ayrılacağı detayı ile ortaya atılan iddia sonrası yapılan bu açıklama biraz kafa karıştırsa da "Murat Yıldırım'ın restini gördüler" şeklinde yorumlayanlar yanıldı.