Babil final yapacak mı?  Babil'den üzücü haber geçtiğimiz günlerde geldi. Halit Ergenç'in Muhteşem Yüzyıl'daki başarısı maalesef ki Babil'de yerini alamadı.

RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda! RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda!
Babil final yapacak mı?  Babil'den üzücü haber geçtiğimiz günlerde geldi. Halit Ergenç'in Muhteşem Yüzyıl'daki başarısı maalesef ki Babil'de yerini alamadı. Yayınlandığı ilk bölümlerde Babil dizisi çok dikkat çekse de ve hatta ilk bölümlerinde herkesin ağzını açık bırakacak senaryolara şahitlik etse de 20. bölüme ulaştığında fişi çekildi. Oysa ki geçtiğimiz sezon korona tatili olmadan önceki dönemde Cuma akşamları reytingleri adeta uçurmaktaydı. Ne olduysa oldu Kırmızı Oda dizisi yani namı diğer Kırmızı Oda Babil'in fişini çektirdi. Her hafta cuma akşamları Star TV'de ekrana gelen Babil dizisi ilk bakışta zaten iddialı kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmişti ve Gündem olmuştu Usta oyunculardan oluşan dizinin kadrosunda İlk başlarda Halit Ergenç Aslı Enver,  Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu, Birce Akalay ve Ozan Güven yer alıyordu.

İlk Ozan Güven ayrılmıştı


Geçtiğimiz sezon başrol oyuncusu olan Ozan Güven yeni sezona merhaba diyememeiş ve hakkında kadına şiddet iddialarıyla gündeme geldiği için, Ozan Güven Kendi isteğiyle Babil dizisinden ayrılmıştı. Onun yerine ise bir diğer usta oyuncu olan Onur Saylak geldi. Ancak  en azından final ertelemesi yaptırableceği düşüncesi de işe yaramadı. Babil final yapacak mı soruları daha bi sorulmaya başlandı. Peki Babil final yapacak mı?

Onur saylak'ın gelmesi bile diziyi finalden kurtaramadı. Geçtiğimiz dönemlerde Total üç buçuk dört gibi çok da iyi olmayan reyting almasına rağmen AB'de diğer dizileri geçerek 6-7 gibi çok iyi oranlar alıyordu. Bu da dizinin devam etmesine ve final yapmamasına sebep oluyordu . Ancak yeni sezonun gelmesi ile birlikte Kırmzıı Oda başlaması ve öellikle de belirtilen Ozan Güven'in diziden ayrılması sebebiyle Babil reytinglerde adeta çakıldı.


Dizi katili sonunu getirdi


Artık sosyal medyada dizi katili olarak adlandırılan kırmızı Oda'da başlamasıyla cuma günleri yayınlanan tüm dizierde olduğu gibi Babil dizisinde de reyting kaybı yaşandı. Öyle ki dizi Hint dizileri Arasında totalde sonuncu,  kanal 7'nin gündelik dizisi olan bildiğiniz gibi Emanet dizisi bile onu geçmeye başladı.  Üstelik AB grubunda da kırmızı Oda'nın üstünlüğü olduğu için çok kan kaybetti.


Star Dizisine sahip çıktı


Ama Star TV dizinin arkasında durdu ve uzun bir süre de bitirmedi . Çünkü kadrosu sayesinde dizi tam Dile kolay 55 ülkeye satılmıştı ve bu da stand gibi için hem de yapımcılar için çok büyük bir gelir kaynağı olmuştu.  Ama ta ki Özcan Deniz'in yeni dizisi seni çok bekledim başlayıncaya kadar.  ilk zamanlarda dizinin pazar günü yayınlanacağını konuşulsa da pazar gününe Menajerimi Ara koyulsa da Zaten Özcan Deniz de diğer tüm dizilerin olduğu gibi , Star TV'de cuma akşamları günü Ekrana gelmesini istiyordu ve dolayısıyla kanalda karar verdi ki. Babil 20 KasımCuma günü final yapacak ve Yerine de Özcan Deniz'in dizisi konulacak.