TRT 1'in uzun zamandır beklenen iddialı dizisi Barbaroslar'ın yayın tarihi açıklandı! İşte tarih..

İçimizdeki Ateş Dizisi İlk Bölüm Reytingleriyle Beklentileri Şaşkınlığa Uğrattı! İçimizdeki Ateş Dizisi İlk Bölüm Reytingleriyle Beklentileri Şaşkınlığa Uğrattı!

Osmanlı Devleti'nin ilk Kaptan-ı Deryası Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatının konu edildiği "Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı" dizisinin yayın tarihi belli oldu.

ES Film imzalı, yönetmenliğini Taylan Biraderler'in üstlendiği, senaryosu Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur ve Oğuz Ayaz tarafından kaleme alınan, "Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı" 16 Eylül Perşembe akşamı TRT 1 ekranlarında başlıyor!

İlk olarak adı Barbaroslar olarak duyurulan ve daha sonra değiştirilerek, "Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı" olan dizinin başrolünde Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe yer alıyor.

barbaroslarrr

 Engin Altan Düzyatan'ın Oruç Reis'i canlandıracağı, Ulaş Tuna Astepe'nin ise Barbaros Hayrettin Paşa'ya hayat vereceği dizinin kadrosunda ise birbirinden başarılı isimler bulunuyor.İşte o isimler; Yetkin Dikinciler, Caner Topçu, İsmail Filiz, Pelin Akil, Yiğit Özşener, Batuhan Bayar, Gülcan Arslan, Melis Babadağ ve Miraç Sözer yer alıyor.

Tarih ve kurgu türündeki dönem dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'nın çekimleri İstanbul ve Antalya'da  hızla sürüyor. 

i Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölümü ile 16 Eylül Perşembe saat 20:00'de TRT 1'de başlıyor..