Güney Kore dizisi Innocent Defendant’tan uyarlanan ve Mahkum ismiyle de bir önceki sezona unutulmayacak bir damga vuran dizi senaryo kurbanı olarak iki bölümde harcandı...

Fox TV'nin en gözde dizisi olan Mahkum sezon arasına "daha güçlü" dönecek iddiası ve son bölümlerdeki hatalardan "dönecek" beklentisi ile girip, adeta bir "rezalet" olarak geri döndü.

Milyonlarca izleyiciyi ekrana çeken, konusu ile ayrı İsmail Hacıoğlu'nun efsane oyunculuğu ile ayrı harikalar yaratan dizi, orjinal hikayesinden uzaklaşıp yeni karakterler alarak son bir kaç bölümde kan kaybetmeye ve senaryodaki mantık hataları ile eleştirilip, hemnen sonrasında girilen sezon arasının "iyileşme" olarak umudu başlamıştı ki, ikinci sezona "adalet yorumlaması" gibi ciddi dikkat çekecek bir hikaye ile dönüldü ancak mantık hataları ve karakterlerin hikayeye yedirilmesi bu defa ilk sezondan çok daha kötü oldu.

Tweets with replies by Uğraş Güneş (@ugrasgunes) / Twitter

Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu ikilisinin muhteşem uyumu ve oyunculuğu ile kocaman bir artıya sahip olan dizi, bu efsane iki oyuncunun bile başa çıkamadığı senaryo hataları ile "çekilmez" oldu.

Talat Bulut gibi çok etkili bir oyuncuyu bile hikayeye yediremeyen senaristler, ikinci dönemde adeta karakter bombardımına tuttukları yeni hikayelerinde "deyim yerindeyse" bu defa her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

FOX on Twitter:

Çağatay Ulusoy’un Yeni Dizisi Terzi’nin Konusu Nedir? Terzi Dizisi Nerede Çekildi? Çağatay Ulusoy’un Yeni Dizisi Terzi’nin Konusu Nedir? Terzi Dizisi Nerede Çekildi?

Ortada kalan karakterler, "psikopat, güçlü" denilen ama daha ilk çatışmalarda yere serilen kahramanlar, Barış gibi zeki bir karakterin çalıntı mücevherleri saplantılı olduğu aşkı Büge'ye hiç düşünmeden verip, aklı başında Büge'nin ise "hiç düşünmeden" mücevherleri gayet yasal yoldan bozdurma girişimleri,.... hangi saçmalıktan bahsetsek? Zira hatırladıkça bizim de sinirlerimiz bozuluyor ve ekran başında olmadan hikayeden daha anlatırken kopuyoruz.

Aslında dizinin ikinci sezon hikayesi çok farklı, çok anlamlı, çok derin olmuş ve İsmail Hacıoğlu ise oyunculuğu ile yine transa geçiriyordu ki geçtiğimiz sezon sadece yeni bir karakter ile bile başa çıkamayan senaristler bu defa onlarca karakter ile diziyi harcadı.

Mahkum Sadece Ekranları Değil Türkiye'yi Salladı Ve Belli ki Sallamaya Devam Edecek!

Hatta Talt Bulut sonrası Gökçe Eyüboğlu ve Erdal Küçükkömürcü gibi iki harika ve hayranı bol oyuncuyu bile hikayede kullanmayı başaramadılar.

Sonuç olarak büyük bir özlem sonrası, İsmail Hacıoğlu, Onur Tuna, Gökçe Eyüboğlu ve Erdal Küçükkömürcü aşkı hatırına verilen tüm krediler de karşılıksız çıktı ve dizi 27. bölümüyle birlikte sıradan bir dizinin alabileceği reytinglerin bile altına geriledi.

MAHKUM - Bölüm 16 - Çocuklarımız İçin I Aslı'nın Sureti

İlk 10 program arasına bile giremeyen Mahkum dizisi, 29 Eylül’deki bölümü ile de artık sosyal medyada da gündem olarak "final" dedirtti.

Birçok dizi hayranı devam ettirilmesinin hata olduğunu belirten yorumlar yaparken “Bir dizi nasıl yok edilir örneği Mahkum” sözleri de geldi.

Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun etkili performansları bile izleyicileri Mahkum dizisinde kalmaya ikna edemeyince artık  Fox TV’nin final kararının an meselesi olduğu konuşulmaya da başlandı, zira Mahkum dizisi için yolun sonu göründü.