Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüse yakalanması sonrasında sosyal medyada yapılan skandal paylaşımlara bir Yenisi daha eklendi. Eski milli yüzücü Derya Büyükuncu yazdıkları ile tepki çekti.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs testinin pozitif çıktığını bizzat duyururken sosyal medyada da skandal paylaşımlar başladı. Eski milli yüzücü Derya Büyükuncu da bu skandal paylaşımlardan birine imza attı. Twitter hesabından bir helva fotoğrafı paylaşan Büyükuncu, 20 tencere helva yaptığını ve zamanı gelince mahalleye dağıtacağını ifade etti.

Derya Büyükuncu’dan büyük skandal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın coronavirüse yakalandığını ve omicron varyantı olduğunu duyurması sonrasında sosyal medyada peşpeşe skandal paylaşımlar yapıldı. Skandallardan birine imza atan da eski milli yüzücü Derya Büyükuncu oldu. Twitter'da bir helva fotoğrafı paylaşan Derya Büyükuncu zamanı geldiğinde mahalleye helva dağıtacağını ifade edince #helva hashtagi de gündeme oturdu.

derya-buyukuncudan-koronaviruse-yakalanan-erdogan-hakkinda-skandal-paylasim-2

Tepkiler çığ gibi büyüdü

Derya Büyükuncu’nun bu paylaşımı sonrasında sosyal medya kullanıcılarının tepkileri çığ gibi büyüdü. Gelen tepkiler sonucunda yeni bir paylaşım daha yapan eski milli yüzücü, büyük bir kitlenin Cumhurbaşkanı Erdoğan için helva lafının üzerine alındığını dile getirerek “Allah kimseyi başkasının önünde eğilecek, kula kulluk edecek, karşısında el pençe divan duracak kadar karaktersiz, korkak yapmasın. Amin!!!" dedi. Sosyal medya kullanıcıları ise bu paylaşımın ardından tepkilerine devam ederek Derya Büyükuncu’nun Hem suçlu hem güçlü olduğunu hala pişkinliğine devam ettiğini söyledi.

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı tepki gösterdi

Skandal paylaşımı imza atan Derya Büyükuncu’ya en büyük tepki ise Türkiye yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın dan geldi. Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrasında eski milli yüzücü Derya Büyükuncu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımların sportmenliğe ve sporcu ahlakına uymadığını dile getirdi. Derya Büyükuncu’nun söz konusu paylaşımlarının halkı kin ve nefrete sürükleme amacı taşıdığını belirten Yalçın, hangi siyasi görüşte olursa olsun söz konusu paylaşımların ne spor ahlakına ne insanlığa ne de siyasi görüşe uyumadığını ifade etti.