Can Yaman, Hande Erçel, Engin Akyürek, Demet Özdemir gibi birçok ünlüyü bağlayan Disney Plus'ın şişirilmiş bir balon olacağı söylendi...

Can Yaman, Hande Erçel, Engin Akyürek, Demet Özdemir gibi birçok ünlüyü bağlayan Disney Plus'ın şişirilmiş bir balon olacağı söylendi...

Gönül Dağı Oyuncusu Ekranlara Veda Ediyor! Yeni Bölümden Sonra Diziden Resmen Gidecek! Gönül Dağı Oyuncusu Ekranlara Veda Ediyor! Yeni Bölümden Sonra Diziden Resmen Gidecek!

4 Haziran’da Türkiye’de yayınlarına başlayacak olan Disney Plus’ta ilk yerli içerik olarak da Engin Akyürek ile İrem Helvacıoğlu’nun başrolünde yer aldığı Kaçış olduğu açıklanmıştı.

Türkiye’yi bir üretim üssü olarak gören Disney Plus en son bombasını Tarkan ile anlaşarak yapmıştı.  Şahan Gökbakar’ın ise Recep İvedik 7’yi Disney Plus için hazırlamaya başladığını öğrenmiştik.

Ancak Televizyon Gazetesi tarafından gündeme getirilen konu ciddi anlamda önemli oldu ve kamuoyunda da yer buldu. "Disney Plus platformunun şimdiye kadar anlaştığı ünlü isimlere bakıldığı zaman çok etkili projelerin gelmekte olduğu izlenimi ediniliyor" denilen platformda Engin Akyürek gibi milyonların sevgisini kazanan, Can Yaman gibi son döneme damga vuran, Halit Ergenç gibi özel bir izleyici kitlesi olan, Demet Özdemir, Hande Erçel gibi popüler yıldızları bir araya getirmek çok akıllıca bir taktik olduğu söylenirken gözden kaçan ancak ciddi boyutta olan bir riske de dikkat çekiliyor.

Haziran 2022'de Türkiye Pazarına Açılacağı İddia Edilen Disney Plus'ın İsmi Yıldız Oyuncularla Anılıyor

Türkiye'de sadece ünlü isimlerle anlaşmalar değil aynı zamanda, yapım firmaları ile de birçok proje için el sıkışan ve 14 Haziran’da Türkiye’de yayınlarına başlayacak olan Disney Plus’ta son transfer isimlerle beklentiler de iyice yükselmişken "Ancak gözden kaçan bir detay var" denilerek olması kuvvetl muhtemel bir hüsrana dikkat çekiliyor.

Televizyon Gazetesi'nde yer verilen bu önemli konu ve haber bu kadar ünlü ismi bağlayıp, beklentileri de aynı oranda yükseltip hikaye konusunda hayal kırıklığı oluşturacak olması. Zira birçok ünlü ismi kendisine bağlayarak ciddi bir adım atan platform çok farklı işlerinde beklendiği bir dijital içerik platformu ve beklentiler aslında ünlü simalardan çok orjinal ve farklı hikayeler.

"Disney Plus’ın yaptığı anlaşmalar ile ünlü isimleri bağlaması doğru bir yaklaşım ama birbiri ardına birçok projeye başlatılması, bu işlerin hikayeleri noktasında önemli sorunlar çıkabileceğini de gösteriyor." denilen haberde de zira dijital platformlarda farklı ve çok farklı projelere ihtiyaç olduğunun altı çizilirken bu kadar kısa sürede bu kadar ünlü ismin birbiri ardına çok farklı projelerle var olmasının Disney Plus için ne kadar mümkün olacağı soruluyor.

Yani sonuç itibari ile özellikle de Can Yaman, Hande Erçel, Engin Akyürek, Demet Özdemir gibi romantik komedi yüzlerinin bolca anlaşıldığı bir kadrodan yine televizyon ekranları gibi fabrikasyon hikayeler ile birbirlerinin kopyaları olan işlerin çıkması ve dolayısı ile de atılan bu iddialı adımların tam bir fiyaskoya dönmesi an meselesi.