Ekranlarda deprem başlıyor! Yaz sezonun bitmesi ile final yapacak olan yaz dizileri belli oldu. Ekranlara 2 yaz dizi gelecek hafta veda ediyor.

Ekranlarda yaz dalgası bitiyor! Sezonun başlaması ile birlikte ekranlarda yaz dizilerinden final yapcak olanlar belirlendi.

Bu sene yaz dizileri ekranlarda istenilen reytingleri yapamadı. Kanal D'de Baht Oyunu ve Aşkın Tarifi, Fox Tv'de Aşk Mantık İntikam, Star Tv'de Ada Masalı ve Kazara Aşk, Show Tv'de Cam Tavanlar dizisi bu senenin romantik yaz dizileri oldu.

Bol dramlı bir sezonun ardından yaz dizileri nefes aldıracak derken beklenen reytingleri türk halkından alamadı. Yaz sezonun bitecek olması ile ekranlara devame decek ve final yapacak diziler de belirlendi.

Yaz sezonun eğlenceli romantik komedileri ne yazık ki reytinglerde çuvalladı. Bol dram, acıtasyon ve mafya sezonun başlaması ile komedi dizilerine bir bir final yolu gözüktü.

Sezonun ilk final yapan dizisi Fox Tv'den geldi. Fox'ub geçen sezon başlayan ve Bay Yanlış dizisine final yaptıran Sen Çal Kapımı dizisi final yapıyor. Başrollerinde Kerem Bursin ve Hande Erçel'in yer aldığı dizi haftaya ekranalara veda edecek.

Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak? Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak?

Fox'un kış sezonuna tek bir tane romantik komedi dizisi ile devam edeceği onunda Aşk Mantık İntikam dizisi olduğu kesinleşti. Sen Çal Kapımı dizisinin ardından final yapacak olan bir başka romantik komedi yaz dizisinin de Kanal D'den olacağı öğrenildi.

Kanal D'de bu yaz sezonunda 2 romantik komedi ile başlamıştı. Baht Oyunu ve Aşkın Tarifi. Baht Oyunu başlarda düşük reytinglerde gitsede Cemre Baysel'in canlandırdığı Ada karakterinin komik ve sempatikliği ile reytingleri yükseltmeyi başardı. Final çanları romantik komedi dizilerinde özgün bir iş olan Aşkın Tarifi'ne çaldı. Bu sefer bir erkeğin etrafında başlayan bir yaz dizi olan Aşkın Tarifi mahalle dizisi kıvamında havası ve jönde genç kızların sevgilisi bir yüz yerine Kadir Doğulu'ya yer vererek farklı bir kulvarda olduğu izlenimi vermişti. Ancak reytinglerde bu riskli ama kaliteli seçimler pek işe yaramadı.

Kanal D'de yeni sezona Baht Oyunu ile devam kararı alarak Aşkın Tarifi'nin fişini çekti. Aşkın Tarifi dizisinin Ağustos sonunda final yapacağı öğrenildi.