Aşkın Tarifi dizisinin yapımından yeni bir dizi geliyor! Orhan Kemal'in romanından uyarlama El Kızı dizisine dair detaylar haberimizde..

NTC Medya'nın FOX TV için çekeceği ve Feride Kaytan'ın yönetmenliğini üstleneceği, Hilal Yıldız’ın kaleme aldığı El Kızı dizisi merakla bekleniyor.

Çekimleri Muğla ve çevresinde gerçekleşecek olan El Kızı dizisinin başrol kadın oyuncusu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde sevenleriyle buluşan Sevda Erginci olmuştu. Sevda Erginci'nin partneri ise İsmail Ege Şaşmaz oldu.

ısmaıl-ege

En son Uyanış Büyük Selçuklu isimli TRT1 dizisinde birlikte aynı sette yer alan iki ünlü isim El Kızı dizisinin başrolü olarak yeni sezonda izleyici  karşısına çıkacak.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!

Kardeşlerim dizisinde Ayşe karakterini canlandıran Çağla Şimşek'in de kadroya dahil olduğu öğrenildi.

El Kızı Konusu!

El Kızı dizisinde çocuk yaşta öksüz kalan Ezo’nun etkileyici hikâyesi anlatılacak. Ezo rolünü Sevda Erginci canlandıracak.

Orhan Kemal’in ölümsüz eseri El Kızı kitabından uyarlanan dizinin 1966 yılında film versiyonunda Türkan Şoray oynamıştı. 

El Kızı dizisi yeni sezonda Fox Tv'de yayınlanması planlanıyor.