TRT dizisinin final yapacağı haberi doğrulandı. Sevilen dizi için yolun sonuna gelindi. İki hafta içinde ekranlara veda edecek. Peki dizinin adı ve oyuncu kadrosu hakkında ne biliyoruz?

TRT'de ekrana gelen Alparslan Büyük Selçuklu, yakında final yapıyor. Dizinin reytinglerden ötürü mü yoksa senaryo ile bağlantılı şekilde mi final yapacağı merak konusu haline geldi. Milyonlarca izleyiciye hitap eden dizide son gelişmeleri aktarıyoruz. 

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Bitiyor

TRT 1, beklenmedik bir kararla Alparslan Büyük Selçuklu dizisini 2024 yılında sonlandırma kararı aldı. Bu karar, dizi severler arasında hayal kırıklığı yarattı. Dizi, Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun tarihini, Sultan Alparslan'ın hayatını ve döneminin politik olaylarını detaylı bir şekilde izleyicilere sunuyordu. Ünlü aktör Barış Arduç'un başrolde olduğu dizi, izleyicilerin büyük ilgisini çekmekteydi. Ancak dizinin son iki bölümü, yani 60. ve 61. bölümler, yeni sezonda yayınlanmak üzere ertelenmişti. Şimdi bu bölümlerle, 6 Kasım'da ekranlara son kez veda edecek. Gazeteci Birsen Altuntaş'a göre, 60. bölüm 30 Ekim'de izleyiciyle buluşacak.

Yalı Çapkını 46. bölümde neler olacak? Seyran, Ferit’i Suçüstü Yakalıyor! Yalı Çapkını 46. bölümde neler olacak? Seyran, Ferit’i Suçüstü Yakalıyor!

trt-2

Eski Bölümler İnternetten İzlenebilecek

Alparslan Büyük Selçuklu'nun yayınlanan bölümleri TRT 1'in dijital platformunda yer almaya devam edecek. Ancak dizinin YouTube üzerinde kalıp kalmayacağı konusunda henüz net bir bilgi mevcut değil. Barış Arduç'un başarılı performansıyla canlandırdığı tarihi karakter Alparslan, milyonlarca izleyici tarafından beğeniyle izleniyordu. Tarihi temalı yapımlar, Türkiye'de genellikle büyük bir ilgiyle takip edilir ve bu dizi de bu geleneği devam ettirdi. Dizi sona erse de, eski bölümlerini TRT 1'in online platformlarından izlemeye devam edebilirsiniz.