Kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen iki kardeşin cinsel istismara uğraması olayı Show TV Vazgeçme programına taşındı. İzleyenler ise tepki gösterdi.

Kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen ve infial yaratan Antalya’da iki kardeşin anne ve üvey babaları tarafından istismar edilmeleri olayı bir kez daha gündemde Show TV’nin gündüz kuşağında ekrana gelen Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme isimli programda konuşulan olaya izleyenler tepki gösteriyor. Show TV ve Didem Arslan Yılmaz, programda olayın şüphelisi olan anne Merve Akman ve üvey baba Rahmi Akman’ı aklamakla suçlanıyor. Sosyal medyanın da gündemine oturan olay hakkında çok sayıda tepki tweeti atıldı.

Antalya’nın Elmalı ilçesinde küçük yaşta iki kardeşin anne ve üvey babaları tarafından cinsel istismara uğradığı ve kamuoyunca Elmalı Davası olarak bilinen olayda sanıkların serbest kalması infial yaratmıştı. Günlerce sosyal medyanın gündeminde kalan konu Show TV’nin gündüz kuşağında ekrana gelen Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme isimli programa taşındı. Tutuksuz yargılanmaları devam eden anne Merva Akman ve üvey baba Rahmi Akman da stüdyoya geldi. Ancak izleyenler bu konunun bir TV programına malzeme edilmesine karşı oldukça tepkili. Sosyal medyada da gündeme oturan olaya izleyenleri tepkisi çığ gibi büyüyor.

FAİLLERİ AKLAMAYA ÇALIŞMAKLA SUÇLANIYOR

Show TV ve programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz, Elmalı Davası sanıkları Merve Akman ve Rahmi Akman’ı canlı yayına çıkarınca büyük tepki çekti. Hala yargılanmalarına devam eden iki kişinin canlı yayında bu şekilde kendilerini savunmaya çalışmasını ve babaanneyi suçlamasını doğru bulmayan izleyenler kanalı ve Didem Arslan Yılmaz’ı failleri aklamaya çalışmakla suçladı.

elmali-davasi-show-tv-vazgecme-programina-tasindi-tepkiler-cig-gibi-buyuyor-1

SAADET ÖĞRETMEN İÇİN ŞOK SUÇLAMA

İki Yabancı Dizisinden Sonra Cem Davran Büyük Kazanç Elde Etti İki Yabancı Dizisinden Sonra Cem Davran Büyük Kazanç Elde Etti

Diğer yandan çocukların cinsel istismara uğramasına karşı verdiği mücadeleyle tanınan Saadet Özkan ve kurucusu olduğu UCİM için de Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında şok suçlamalar yapıldı. Elmalı Davası sanıkları Merve Akman ve Rahmi Akman’ın avukatı Saadet Öğretmen’i insanları kandırmakla suçlarken aynı zamanda neden TL yerine Dolar ve Euro üzerinden bağış toplandığını sordu. Saadet Öğretmen’e yapılan bu suçlamalar da sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.