TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Masumlar Apartmanı dizisinin başrol oyuncusu Boğaziçi eylemlerinde öğrencilerin sert müdahaleyle karşılaşmasına tepki gösterdi. Ancak bu tepki pahalıya patladı.

TRT İzleyicileri Üzdü! Sevilen Dizi İki Hafta Sonra Final Yapıyor! TRT İzleyicileri Üzdü! Sevilen Dizi İki Hafta Sonra Final Yapıyor!
TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Masumlar Apartmanı dizisinin başrol oyuncusu Boğaziçi eylemlerinde öğrencilerin sert müdahaleyle karşılaşmasına tepki gösterdi. Ancak bu tepki pahalıya patladı. Farah Zeynep Abdullah tweetini sildi ancak kanal ve yapımcı tepkiler üzerine kararını verdi.

Masumlar Apartmanı dizisinin İnci'si Farah Zeynep Abdullah, sosyal medya hesabından öğrencilerin sert ve ikiyüzlü bir müdahaleyle karşılaşmasına herkes gibi tepki gösterdi. Ancak devlet kanalı TRT 1 ve yapımcılar bu tweeti affetmedi.

OGM, Onur Güvenatam'ın yapımcılığını yaptığı başrollerinde Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Merve Dizdar gibi isimlerin yer aldığı Masumlar Apartmanı dizisi Salı günleri reyting rekorları kırıyor. TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşan Masumlar Apartmanı dizisinde kriz çıktı.

Dizinin İnci'si Farah Zeynep Abdullah, polisin sert müdahalesi ile karşılan öğrencilere destek için "Aşağı Bakmayacağız " hastag'ine destek verdi. Ancak dizinin izleyicileri tarafından gelen yorumlar sonrası ünlü oyuncu, "Ne kendimi ne çalıştığım kurumu zan altında bırakmamak için tweetimi siliyorum çok yazık" diyerek paylaşımını silmek zorunda kaldı.

Masumlar Apartmanı’nın İnci'si Farah Zeynep Abdullah, öğrencilere polisin önce  "Aşağıdan bakarak yürüyeceksiniz" demesi ardından da hiçbir cani katile, yada şeriat için toplanarak ölüm naraları atanlara uygulamadığı sert müdahaleyi de aşan 1'e 20 kişi dayaklar uygulaması üzerine tepki göstererek yazdığı tweeti silmek zorunda kaldıktan sonra şunları yazdı;

"İzlediğim videoya gözlerim dolarak, tamamen iyi niyetle attığım tweetimin altına gelen hakaretler ve hedef göstermeler inanılır gibi değil. Ne kendimi ne çalıştığım kurumu zan altında bırakmamak için tweetimi siliyorum çok yazık"