Dizileriyle yüzü gülmeyen Fox TV, yan kuruluşu Disney Plus’un açılmasına çok kısa bir süre kala dizilerini teker teker final yaptırıp, aforoz edecek.

Sezon başında büyük umutlarla, yapım şirketlerinin kanalların önüne koydukları diziler daha 5 bölümü görmeden yayından kaldırılıyor, yerine gelenlerin ise esamesi okunumuyor. Bazılarınaysa sezon sonuna kadar göz yumuluyor ama mayıs bitmeden final yaptırılıyor. Özellikle son yıllarda izleniyor, iyi reyting getiriyor denilen dizi sayısı neredeyse yok gibi. Özellikle en çok dizilerden yana yüzü gülmeyen kanal FOX TV oldu. Yasak Elma dışında izlenen dizisi neredeyse yok gibi. Biraz da Mahkum dizisinden verim alan Fox Tv dizi konusunda krizde. Yakın zamanda da kendi bünyesi çatısındaki Disney Plus’un açılışı için hazırlık yapacak olan Fox TV, Disney Plus’un açıklmasına az bir süre kala, adeta büyük bir dizi kıyımına gidicek.

8 DİZİ BİRDEN

Fox Tv sezon sonuna doğru gittiğimiz şu süreçte adım adım dizilerine final yaptırıyor. Sezon boyunca yapılan hesaba göre Fox TV tamı tamına 8 dizisini yayından kaldırmış olacak. Haliyle kanalın dizi konusundaki hüsranı her geçen gün bir daha büyüyor. Bunun kanıtı olarak da geçtiğimiz günlerde daha 5 bölümü gördükten sonra final yaptırılan Son Nefesime Kadar örnek verilebilir.

Bir BBC yapımı olan Happy Valley’den uyarlanan, kızını öldürdüğü için cezaevine giren ancak sonrasında tahliye olan adam için intikam yeminleri eden bir kadının hikayesini anlatan dizi, Türkiye’de Son Nefesime Kadar adıyla uyarlanmıştı. Oyuncu kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Ertan Saban, Emre Kınay gibi isimleri bulunduran dizi 5 bölüm ekranda kalmayı başarı sonrasında da sessiz sedasız bir finalle ekranlara veda etti.

Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak... Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak...

Son Nefesime Kadar dizisinin final yapmasının ardından bu sezon Fox TV’de 8 dizi final yapmış oldu. Fox TV öncesinde de Uzak Şehrin Masalı, Son Yaz, Elbet Bir Gün, Yalancılar ve Mumları, Misafir, El Kızı, Kanunsuz Topraklar dizilerine de apar topar final yaptırmıştı.

Şu an hali hazırda Fox TV ekranlarında 3 dizi yayınlanıyor; Yasak Elma, Evlilik Hakkında Her Şey ve Mahkum. Ancak kulislerde , Evlilik Hakkında Her Şey ve Mahkum dizileri hakkında da final çanları çalmaya başladı bile.