Yayınlandığı 8 sezon boyunca tüm dünyadan milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyen Game of Thrones, izleyenleri ikiye bölen bir finalle 2019 yılında ekranlara veda etmişti. İzleyicilerin bir kısmı, dizinin yazarlarının George R.

Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü
Yayınlandığı 8 sezon boyunca tüm dünyadan milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyen Game of Thrones, izleyenleri ikiye bölen bir finalle 2019 yılında ekranlara veda etmişti. İzleyicilerin bir kısmı, dizinin yazarlarının George R.R. Martin'in kaleme aldığı kitaplara ihanet ettiğini ifade ederek final sezonunu eleştirmişti. Dizinin ilk 4 sezonunda yazar George R.R. Martin de senaryo ekibinde yer almış ancak yazacağı yeni kitaba yoğunlaşmak isteyen yazarın 5. sezon itibarıyla dizinin senaryo ekibinden ayrılmıştı.


Şimdiye kadar 5 kitap çıktı


Buz ve Ateşin Şarkısı isimli fantastik roman serisinin yazarı George R.R. Martin henüz seriyi bitiremedi. Dizinin hem yazarları hem de yapımcıları olan David Benioff ve D. B. Weiss, Martin'den edindikleri bazı ipuçlarını birleştirerek kendi finallerini yazdılar. Ancak kitapta işlenen olayların daha farklı olduğu ve aynı sonla bitmeyeceği biliniyor. Dahası kitapta yer alan birçok karakterin de dizide yer almadığı hatırlatılıyor. "Buz ve Ateşin Şarkısı" adlı seride şimdiye kadar Taht Oyunları, Kralların Çarpışması, Kılıçların Fırtınası, Kargaların Ziyafeti ve Ejderhaların Dansı isimli 5 kitap yayımlandı.


"Kış Rüzgarları 2021'de bitebilir ama söz değil"


Yazar George R.R Martin uzun süredir serinin altıncı kitabı olan The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) kitabını bitirmekle uğraşıyor. Serinin son kitabı olan Ejderhaların Dansı kitabının 2011 yılında çıkması ve 10 yıl boyunca yeni kitabın çıkmaması nedeniyle hayranlar tepkili. Kendisine ait Not A Blog adlı blogundan bir açıklama yapan Martin, 2020 yılının Kış Rüzgarları için en verimli yıl olduğunu açıkladı. 2020 yılında yüzlerce sayfa yazdığını aktaran Martin, bir de kötü haber verdi. Kitabın tatmin edici bir sona ulaşması için daha yüzlerce sayfa yazması gerektiğini aktaran Martin, 2021 yılı için umutlu olduğunu ama çıkış tarihi veremeyeceğini kaydetti. Buz ve Ateşin Şarkısı isimli seri, Kış Rüzgarları'nın ardından çıkacak A Dream of Spring (Bahar Rüyası) isimli yedinci kitapla sona erecek.