ATV ekranlarında üç sezondur ekranlara gelen Hercai dizisi ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Başrollerini Ebru Şahin ve Akın Akınözü'nün paylaştığı dizinin yayın günü değişti.

ATV ekranlarında üç sezondur ekranlara gelen Hercai dizisi ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Başrollerini Ebru Şahin ve Akın Akınözü'nün paylaştığı dizinin yayın günü değişti. Normalde cuma akşamları yayınlanan Hercai artık başka bir gün yayınlanacak. Peki Hercai bitiyor mu? Neden günü değişti? Hangi gün yayınlanacak? İşte detaylar...

Mardin'de çekimleri devam eden Hercai dizisi Şadoğlu ve Aslanbey arasındaki yıllardır devam eden sıkıntıları ve bu kavga arasında filizlenen Reyyan ve Miran'ın aşkını konu alıyordu. Üç yıldır cuma akşamları izleyici karşısına çıkan Hercai hangi gün yayınlanacak? Yeni günü ne oldu aranmaya başladı.

Yeni sezonda. cuma akşamları Kırmızı Oda, Arka Sokaklar, Ramo, Payitaht Abdülhamit, Akrep gibi iddialı dizilerle reyting mücadelesine giren Hercai, ne yazık ki eski başarısını yakalayamadı. Buna bir çözüm bulmak isteyen ATV ise dizinin yayın gününü değiştirdi.

Hercai dizisi hangi gün yayınlanacak?

Bildiğiniz gibi ATV'de pazar akşamları yayınlanan Maria ile Mustafa, düşük reytingleri sebebiyle 27 Aralık akşamı ekranlara veda edecek. Hercai dizisi artık final yapacak Maria İle Mustafa dizisi yerine pazar akşamları ekranlara gelecek.


Hercai neden gün değiştirdi?


Son dönemde sosyal medyada ses getirse de reytingleri bir hayli düşen Hercai, cuma rakipleriyle baş etmekte zorlandı. Hercai'nin reyting listesinde daha da aşağılara düşmesini istemeyen ATV ise duruma bir çözüm bulmak için gün değiştirdi.

Öte yandan ATV'de yeni başlayacak yüksek bütçeli Akıncı dizisinin pazar gününe uygun olmaması da Hercai'nin gün değiştirmesinin sebeplerinden biri oldu.

Hercai bitiyor mu?


Tüm bu gelişmelerin ardından Hercai dizisinin 25 Aralık Cuma akşamı yayınlanmayacak olması Hercai bitiyor mu? Final mi yapacak sorularını akıllara getirdi.

Konuyla ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak gün değiştiren dizilerin daha önce yaşadıklarını baz alırsak Hercai'nin de final yapması muhtemel gibi görünüyor. Eğer Hercai dizisi pazar akşamı da kötü giden grafiğinde aşağılara düşmeye başlarsa; dizi en geç mart ayında final yaparak ekranlara veda edecektir.

Ancak Hercai cuma günü aldığı reytingleri pazar günü de almaya devam ederse; yayın gününün en başarılı yapımlardan biri olacaktır.