Unutulmaz ve bir efsane olan isim Huysuz Virjin yani Seyfi Dursunoğlu, Armağan Çağlayan'ın yıllar sonra anlattığı gerçekler ile hem yeniden gündem oldu hem de duyulanlar ile yürek burktu...

Başarılı gazetecilerde Candaş Tolga Işık'ın sahibi olduğu Kafa TV'nin 'Untulmaz' programının ikinci bölümünün konuğu ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan oldu ve hem programa hem de gündeme Çağlayan'ın Seyfi Dursunoğlu hakkında anlattığı "bilinmeyenler" damga vurdu.

 Seyfi Dursunoğlu'nun yasaklanış hikayesini RTÜK baskısıyla ekranlardan nasıl silindiğini anlatarak yıllar sonra açıklayan Armağan Çağlayan, sözleri ile ayrıca gözleri doldurdu.

Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyor: Armağan Çağlayan ayrıntısı... - Resim

Çağlayan kendisini şöhrete ulaşmasını sağlayan ilk kişinin Seyfi Dursunoğlu anlatırken, "Biz çok uzun yıllar çalıştıktan sonra RTÜK Huysuz Virjin karakterinin televizyona çıkmasına izin vermedi. Ama bunu açıktan açığa yapmadılar hiçbir zaman. Yani şunu söylemediler; 'Huysuz Virjin Türkiye televizyonlarında yasak" diyerek  aslında herkesin tahmin ettiği ve bildiği gerçeklerin perde arkasını anlattı.

Huysuz Virjin' Seyfi Dursunoğlu son yolculuğuna uğurlandı! - Son Dakika Magazin Haberleri

Açık hamle yapmayan RTÜK'ün, kanal yönetimlerine edilen telefonlar aracılığıyla Huysuz Virjin'in ekranlara çıkartmadığını anlatan Çağlayan, son olarak bir RTÜK Başkanı'nın da bir programda Huysuz Virjin'in televizyona çıkmasını istemediklerini söylediğini hatırlattı.

7'den 70'e Herkesin Hayatına Dokunan Seyfi Dursunoğlu Namıdiğer Huysuz Virjin'in Ardından Paylaşılan Veda Mesajları

Ekranlarda söylenen bu sözler ve yaşadığı uzaklaştırma hamlelerinden sonra ise Seyfi Dursunoğlu'nun bir bunalım yaşadığını "Seyfi Bey'in dünyası karardı resmen yıkıldı yani adam." sözleri ile anlatan Çağlayan, Dursunoğlu'nun yaşadıklarını şöyle anlattı;

"RTÜK yasaklayınca Seyfi Bey bir daha televizyona çıkamayacağını anladı ve -bence psikolojik- kendisine bir hastalık uydurdu. "Ben sarı nokta hastası oldum, televizyon ışıkları bana zararlı ben televizyona çıkmayacağım" dedi ve bir süre sonra 'ben sarı nokta hastası olduğum için televizyona çıkamıyorum' meselesine inandı bence. Sonra Seyfi Dursunoğlu olarak bir program yaptı bence mutlu olmadı."

Bu arada Dursunoğlu ile bir ara küs olduklarını, ancak bir kanalda yöneticilik yaparken yılbaşı programı bahanesi ile barıştıklarını anlatan Çağlayan son zamanlardaki süreci ise şu cümlelerle aktardı;

Huysuz Virjin ve Zeki Müren'in arası neden kötüydü? Huysuz Virjin, Zeki Müren'den nefret etme nedenini bu sözlerle dile getirmişti - Haberler

"Bir kanalda yöneticilik yaparken biz küsmüştük. Küsmemizin nedeni çok saçma. Şimdi düşündüğümde keşke o beş yıl küsmeseymişiz diyorum. Çok mutsuz ediyor o ara beni. Sonra ben dedim ki yılbaşı programını Huysuz Virjin'le çekelim. Ben tekrar Seyfi Bey'e gittim ve barıştık. Kanal D'nin yılbaşı programı için Seyfi Bey'le anlaştık. Çok mutlu oldu hiç sarı noktadan bahsetmedi. Çektik, montajladık. Yayından iki gün önce RTÜK'ten "Bunu yayınlayacağınıza emin misiniz" diye telefon geldi. Biz montajı tekrar yaptık tabir-i caizse programı kuşa çevirdik. Ama Seyfi Bey son kez Huysuz Virjin olarak televizyona çıktığı için çok mutluydu. Yılbaşı gecesi kendisini seyredip beni 6-7 kere aradı.
Aslında zaman zaman starlara kaprisleri için kızıyoruz ama onların hayatı bizim gördüğümüzden çok daha başka ve çok daha zor. 67 yaşında televizyonda, aslında gazinoların en altından gelip eğlence sektörünün en üstüne tırmanan bir insanın yasaklanınca kendine hayata tutunma yerleri bulduğunu nasıl tutunmak için 'yasaklanmadım' demek için nasıl çaba sarfettiğini görmek herhalde benim kadar herkesi etkilerdi."

Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü

Seyfi Dursunoğlu Türkiye'nin En Müstehcen ve Dobra Karakterlerinden Biri Olan Huysuz Virjin'i Nasıl Yarattı?