ATV'nin yıllardır milyonları ekrana kilitleyen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster programının akıbeti belli oldu. Haftalardır yeni bölümü yayınlanmayan programın nedeni belli oldu.

Sergen Deveci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri? Durumu Nasıl? Sergen Deveci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri? Durumu Nasıl?
ATV'nin yıllardır milyonları ekrana kilitleyen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster programının akıbeti belli oldu. Haftalardır yeni bölümü yayınlanmayan programın nedeni belli oldu. Kim Milyoner Olmak İster programı neden yayınlanmadı açığa çıktı. Program kaldırıldı diye beklerken sürpriz bir değişiklikle ekranlara çıkacağı öğrenildi.

Tüm dünyada "Who Wants to Be A Millionaire?" adıyla bilinen Kim Milyoner Olmak İster programı 10 yıldır ATV ekranlarında Türkiye'de seyirciyle buluşmaktaydı. Ancak program için yayından kaldırıldığı iddiaları ortaya çıkmıştı. Son haftalarda yeni bölümü ekranlara gelmeyen program için "bitti mi?" soruları sorulmaya başlandı. ATV yayın akışında görülmeyen Kim Milyoner Olmak İster programı neden yayından kaldırıldı sorusunun cevabı geldi.

2011 yılında ilk kez ekranlara Kenan Işık'ın sunumu ile ekranlara gelen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster programı yayınlandığı ilk dönem ekranlarda fırtınalar estirmişti. 10 sezondur ekranlara gelen Kim Milyoner Olma İster programı Kenan Işık'ın geçirdiği elim kaza sonrası sunucu konusunda değişikliklere uğramıştı. 2014 yılında Kenan Işık, spor sonrası saunada düşerek kafasını çarpmış ve komaya girmişti. Beyin kanaması geçiren ünlü isime destek için programı o dönem her hafta başka ünlü simalar sunmuştu. Daha sonra Kenan Işık'ın durumunun ciddiyeti sürmesi ve hala bitkisel hayatta olması nedeniyle programın sunumu sırasıyla Engin Altan Düzyatan, Zafer Ergin, Selçuk Yöntem, Murat Yıldırım ve son olarak Kenan İmirzalıoğlu'na verilişti.

Son olarak ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumu ile ekranlara gelen ekranların genel kültür bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster hayranları programının akıbetini merak ediyordu. ATV hiçbir açıklama yapamadan programı yayın akışından kaldırmıştı. Kanalın önce programı final bölümü dahi çekmeden bitirdiği daha sonra ise yeni dizisi Kardeşlerim'in reytinglerini sağlamak için bir süre kaldırdığı iddia edilmişti. Ancak kanal programın ne kaldırıldığını ne kaldırılmadığına dair açıklama yapmıştı.

YENİ AKIBETİ BELLİ OLDU

Kim Milyoner Olmak İster programının akıbeti belli oldu. Program ekranlara gelecek haftalarda yeniden gelmeye başlayacak. Ancak bazı değişikliklerle.. ATV'nin efsane bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster bundan sonra Cumartesi ve Pazartesi günleri saat 23:15'den itibaren 40 dakika olacak şekilde yayınlanacak. Günü, saati ve süresi değişen programda bir değişiklik daha olacak.

Programın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu'nun yeni diziye başlaması üzerine programın sunucusu yeniden değişecek. Kim Milyoner Olmak İster programının yeni sunucusunun kim olacağı ise henüz bilinmiyor. Kanalın şu an için bazı ünlü isimlerle görüşmeye başladığı öğrenildi.  Yeni gelecek isim için işi sıkı tutmak isteyen yapımcı yine Kenan Işığı en az şekilde aratacak ismi bulmaya çalışıyor.

Kim Milyoner Olmak İster programı Eski Sunucuları?

Kim Milyoner Olmak İster programını Kenan Işık'ın beyin kanaması geçirdiği ilk dönem, her hafta bir ünlü arkadaşları sunarak usta ismin döneceği günü beklemişlerdi. Ancak Kenan Işık'ın durumu ciddiyetini koruyunca program uzun süreli isimlerle anlaşmıştı. O isimler de sırasıyla;

Selçuk Yöntem 2014–2017Murat Yıldırım 2017–2019Kenan İmirzalıoğlu 2019–