Cuma akşamları yayınlana, Aziz dizisinin reytingde  iyi sonuçlar alarak yoluna devam ettiğini gözlemliyoruz. 

Geçen sezonun bol reytingli dizisi Kırmızı Oda, düşüş yaşamaya devam ediyor.Murat Yıldırım, Simay Barlas ve Damla Sönmez’in başrollerinde yer aldığı dizinin beşinci kısmı yayınlandı. Dizi ile 1930’lu yılların Türkiye’sine giden izleyiciler, Hatay’ın kurtuluşu öncesindeki dönemi seyrediyor.. Hem aşk hemde bir kurutuluş mücadelesinin aktarıldığı Aziz dizisinin seyircinin ilgisini kendisine doğru çekmeye devam ettiğini söyleyebiliriz.Dizinin 3 Aralık Cuma günü gösterilen 5. bölümü AB ve ABC1 gruplarında birincilik elde etti. Tüm kişilerde ise üçüncü durumda olan Aziz dizisi, Cuma rekabetinin bir numaralı yapımı olarak öne çıkıyor. Kırmızı Oda dizisinin reytingleri aşağı çeken Aziz dizisi birinciliği elde etti.

Kırmızı Oda dizisi ise Cuma akşamı reytinglerde  zirveyi uzaktan seyretti. Tv8’de gösterilen ve Binnur Kaya’nın başrollerinde yer almış olduğu Kırmızı Oda’nın senaryo gücünün azaldığı ve seyirci ilgisini de az az kaybetmekte olduğu haftalardır dikkat çekiyordu.

TV 8 ekranında her Cuma günü izleyiciyle buluşan ve farklı farklı senaryoları ile ve konuk ünlü isimleri ile Kırmızı Oda dizisi izleyenleri ile buluşuyor.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınan eserler tek tek diziye çeviriliyor.  Gerçek hasta hikayelerinden esinlenerek kaleme alınan  Kırmızı Oda, bir psikolojik danışmanlık merkezinde geçiyor. Kırmızı Oda’da sürekli farklı karakterlerle farklı senaryoları ile izleyicilerin karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!

İlk sezonda üst üste  büyük başarılar elde eden Kırmızı Oda, ikinci sezonda sıkıntılarla yoluna devam ediyor. Dizinin AB’de üçüncü, bütün kişilerde dokuzuncu ve ABC1 grubunda ise beşinci sırada bulunduğunu belirtelim.

Kırmızı Oda dizisinin reytingleri yine de iyi diyebilecek bir düzeyde ve geniş bir seyirci grubunu etkiliyor. Yani dizi eskiye göre seyirci kaybı yaşıyor olsa bile hala ortalamanın üzerinde reytinge sahip.