Başrollerini Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Saruhan Hünel ve Ayşegül Günay’ın paylaştığı Kuruluş Osman dizisi 2. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

Burcu Biricik’ten Reklam Filmi İle İlgili Destek Geldi Burcu Biricik’ten Reklam Filmi İle İlgili Destek Geldi
Başrollerini Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Saruhan Hünel ve Ayşegül Günay’ın paylaştığı Kuruluş Osman dizisi 2. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Osmanlı Devleti'nin kuruluş döneminin anlatıldığı dizide merak edilen karakterlerden biri de Cerkutay... Peki Kuruluş Osman Cerkutay kimdir? Çağrı Şensoy nereli kaç yaşında?

Kuruluş Osman'da Cerkutay karakterine genç oyuncu Çağrı Şensoy hayat veriyor.

Öte yandan Kuruluş Osman dizisinde Çağrı Şensoy'un canlandırdığı Cerkutay'ın tarihte yer alıp almadığına dair bir bilgi bulunmuyor.

Kuruluş Osman Çağrı Şensoy kimdir? Hangi dizilerde oynadı

Kuruluş Osman dizisiyle izleyici karşısına çıkacak olan Çağrı Şensoy, 17 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Lisansını ise Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünde tamamlayan yetenekli oyuncu, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Çağrı Şensoy, Kavak Yelleri, Mazi Kalbimde Yaradır, Çakıl Taşları, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Ölüm Çiçekleri gibi yapımlarda rol almıştır.