ATV'nin reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Kuruluş Osman Malhun Hatun'u canlandıracak oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir? Yıldız Çağrı Atiksoy kaç yaşında? Yıldız Çağrı Atiksoy nereli, sevgilisi kim? Hangi dizilerde oynadı?

ATV'nin başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı Osmanlı dizisi Kuruluş Osman'ın kadrosuna transferler devam ediyor. Diziye son olarak güzel oyucu Yıldız Çağrı Atiksoy dahil edildi. Peki Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Gerçekte böyle bir karakter var mı?

Uzun zamandır ekranlarda yer almayan Yıldız Çağrı Atiksoy, Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun karakterine hayat verecek. Malhun Hatun karakterinin dizide önemli bir yere sahip olacağı biliniyor.

Malhun Hatun karakterine hayat verecek olan Yıldız Çağrı Atiksoy'un hayatı merak edildi. Kuruluş Osman dizisinin hayranları Malhun Hatun'u araştırmaya başladı bile.

Malhun Hatun Kimdir?

Malhun Hatun, Osmanlı padişahı Orhan Gazi'nin annesi ve Osman Gazi'nin evlendiği ilk eşlerinden biridir. Malhun Hâtun'un babası Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey'dir. Vakfıyesinde adı Malhun binti Ömer Bey olarak gösterilmiştir. Malhun Hatun adına yapılmış, ev ortamına benzeyen türbesi vardır.

Osmanlı'da o dönem padişahlarının yabancı kadınları sarayda Müslümanlaştırarak kendilerine eş yapma geleneği henüz olmadığı için Malhun Hatun'un Türk olduğu bilinir.

YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOY KİMDİR?

Yıldız Çağrı Atiksoy, 1 Nisan 1986 tarihinde İzmir Karşıyaka doğumludur. İzmir Ege Sanat Merkezi'nde ve daha sonra da Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı Berrin karakteri ile şöhreti yakalmıştır.

Daha sonra 7 güzel adam, Savaşçı, Şampiyon gibi dizilerde boy göstermiştir. Berk Oktay ile evlenmek üzeridir.