Kuruluş Osman ile birlikte tarihten günümüze hayatı anlatılacak olan Yunus Emre hakkında araştırmalar ve sorular başladı. Kuruluş'ta yer alan Yunus Emre'nin gerçek hayat hikayesi, tarihte kim olduğu, diziye ne zaman geleceği ve dizide Yunus Emre'yi kimin

Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak... Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak...
Kuruluş Osman ile birlikte tarihten günümüze hayatı anlatılacak olan Yunus Emre hakkında araştırmalar ve sorular başladı. Kuruluş'ta yer alan Yunus Emre'nin gerçek hayat hikayesi, tarihte kim olduğu, diziye ne zaman geleceği ve dizide Yunus Emre'yi kimin oynayacağı merak ediliyor. ATV ekranlarında yayınlanan tarihi dönem dizisi Kuruluş Osman'da tarihe ve tarihi kaynaklara bağlı olarak geçmişte yaşanan olaylar anlatılıyor. Tarihe bağlı kalarak anlatılan olaylar doğrultusunda da tarihi karakterler tarihteki sıralamaya göre diziye geliyorlar. Kuruluş Osman'da da tarihe bakıldığında Yunus Emre'nin Kuruluş'a dahil olacağı görülüyor. İzleyenler Kuruluş Yunus Emre'yi araştırmaya başladı. Kuruluş Osman Yunus Emre ne zaman gelecek? Kuruluş Yunus Emre hangi bölümde gelecek? Kuruluş'ta Yunus Emre'yi kim oynayacak?

Hemen hemen herkesin tanıdığı tarihi karakter ve tarihte önemli bir yere sahip olan Yunus Emre, Kuruluş Osman'a geliyor. Kuruluş Osman'a gelecek olan Yunus Emre'nin diziye gelmesiyle birlikte hayatını, hayat hikayesini ve tarihte kim olduğunu öğreneceğiz. Yunus Emre'nin diziye gelmesini bekleyen izleyenler ise Yunus Emre'nin Kuruluş Osman'a ne zaman geleceğini, diziye dahil olacağını merak ediyor. Öte yandan tarihte yaşamış olan bu önemli karakteri gerçekte kimin canlandıracağı da merak ediliyor. Kuruluş'ta Yunus Emre'yi kim oynayacak? Kuruluş'ya Yunus Emre kim olacak?

Kuruluş Osman'a gelecek olan Yunus Emre'ye Mert Turak hayat verecek. Mert Turak, Kuruluş'ta Yunus Emre'yi oynayacak. Başarılı oyuncu Mert Turak, tarihte yaşamış ve yaşadığı dönemde adından çok bahsettirmiş olan Yunus Emre karakterini canlandıracak. Kuruluş'ta Yunus Emre'yi kimin canlandıracağı belli oldu. Peki, Yunus Emre kimdir? Yunus Emre tarihte kimdir? Yunus Emre'nin gerçek hayat hikayesi nedir?

Bozdağ Film imzalı Kuruluş Osman dizisinde senaristlerin kararı ile diziye tarihte sadece kılıç tutup savaşmış olan isimler değil, tarihte yaşamış çok sayıda önemli şahsiyetlerde dahil oluyor. Kuruluş'un senaristleri diziye heyecan katmak ve dizinin dinamiğini canlı tutmak için diziye Yunus Emre'yi dahil ediyor.

Yunus Emre Kimdir?

Hem yaşadığı dönemde hem de şu anda Türk şiiri Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olmayı başaran Yunus Emre, tarihte ve edebiyatta adından sıkça bahsettirmeyi başarıyor.