Lena Headey, HBO dizisinin kadrosuna dahil edildi!

Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Cersei Lannister karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyucu Lena Headey, 5 bölümden oluşacak White House Plumbers adlı HBO dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Magazin 01.05.2021 - 12:49 04.05.2021 - 04:18 İlan35

2019 yılında yayınlanan 8'inci sezonuyla ekranlara veda eden Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Cersei Lannister karakterini canlandıran ünlü oyuncu Lena Headey, yeni bir HBO dizisinde boy gösterecek. Game of Thrones dizisindeki rolüyle dünya çapında milyonlarca kişinin hayranlığını kazanan 47 yaşındaki İngiliz oyuncu Lena Headey'in bir başka HBO dizisi olan White House Plumbers dizisinin kadrosuna dahil edildiği duyuruldu.

White House Plumbers dizisinin konusu ve oyuncuları!

Ünlü oyuncu Headey'in kadrosunda yer alacağı dizi, ABD'nin 1972-1974 yılları arasında başkanlığını yürüten Richard Nixon döneminde yaşanan ve Başkan Nixon'ın görevden çekilmesine neden olan Watergate skandalına odaklanacak.

Toplamda 5 bölünden oluşacak dizinin kadrosunda Woody Harrelson, Justin Theroux ile Domhnall Gleeson gibi oyuncular bulunuyor. Woody Harrelson, Başkan Nixon'ın siyasi sabotajcılarından olan E. Howard Hunt'ı canlandıracak. Justin Theroux ise G. Gordon Liddy karakterine hayat verecek.

Lena Headey'in rolü ne olacak?

Korumaya çalıştıkları Başkan Richard Nixon'ın devrilmesine neden olan Watergate skandalını engelleyemeyen siyasi sabotajcılarının hikayesinin anlatılacağı dizide Lena Headey'in canlandıracağı rol merak konusu oldu. Ünlü oyuncu Headey'in, Başkan Nixon'ın adamlarından olan E. Howard Hunt'ın eşi Dorothy Hunt karakterini canlandıracağı belirtildi. 

CIA üyesi olan Dorothy Hunt, bir taraftan eşinin ortasında olduğu Watergate skandalına bulaşırken bir taraftan da 4 çocuğunu korumaya çalışacak. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Veep dizisinin de yönetmeni olan David Mandel oturacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@