FOX TV’nin günlerdir beklenen ve bu akşam başlayacak olan yeni dizisi Mahkum Fırat kimdir? Mahkum Fırat’ı hangi oyuncu oynuyor? Onur Tuna kimdir? Onur Tuna kaç yaşında? Onur Tuna biyografisi Onur Tuna oynadığı diziler? Onur Tuna sevgilisi kim? Onur Tuna ne mezunu?

Bu sezon ekranların en çok merakla beklenen dizisi unvanına sahip Mahkum bu akşam FOX TV ekranlarında başlıyor. İddialı dizi Mahkum’un hakkında her şey merak ediliyor durumda. Tabi bu merak konularının başında da oyuncuları geliyor.

FOX TV ekranlarının oldukça iddialı dizisi Mahkum, hem oyuncu kadrosu hem de konusu ile seyircinin merakını en üst seviyeye taşımış durumda. MF Yapım ve Asena Bülbüloğlu yapımcılığında ekrana gelen dizinin yönetmeni Volkan Kocatürk.

Bir Güney Kore yapımı olan Innocent Defendant adlı diziden uyarlanan Mahkum, konu olarak birebir orijinaline bağlı olarak ekranlara geliyor. 2017 yılında toplam 18 bölüm olarak yayınlanan Innocent Defendant adlı dizinin konusu ise şöyle; İdealist bir savcı bir gün ölüm mahkumu olarak bir hücrede uyanır. Yaşadığı hafıza kaybı sebebiyle nasıl hapse girdiğine dair hiçbir şey hatırlamayan savcı hafızasını geri kazanmak ve adını temize çıkarmak için zorlu bir mücadeleye koyulur.

Fırat2

İddialı dizi Mahkum oyuncu kadrosunda ise usta isimler Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun yanı sıra Seray Kaya, Melike İpek Yalova, Hayal Köseoğlu, Alara Bozbey, Mehmet Ulay, Gülçin Hatıhan, Hakan Karsak, Hakan Salınmış, Tugay Mercan, Bülent Seyran, Gökberk Polat, Nihal Koldaş, Bülent Düzgünoğlu, Ramiz Mullamusa, Muharrem Türksever, Murat Şahan, Anıl İlter, Furkan Kalabalık, Burcu Cavrar, İlker Yağız Uysal, Alya Sude Mazak gibi gerçekten çok değerli isimler yer alıyor.

Mahkum Fırat karakteri hikayesi ve tanıdık siması ile dikkatleri çeken ilk isim tabi ki. Mahkum Fırat kimdir? Mahkum Fırat’ı hangi oyuncu canlandırmaktadır? Mahkum Fırat gerçek adı ne?

Fırat3

Mahkum dizisinde Fırat’ı başarılı oyuncu Onur Tuna canlandırmaktadır. Onur Tuna kimdir? Onur Tuna nereli? Onur Tuna kaç yaşında? Onur Tuna hangi dizilerde rol aldı?

ONUR TUNA KİMDİR?

2 Temmuz 1985, Çanakkale doğumlu oyuncu anne tarafından aslen Selanik göçmeni, baba tarafından ise Çanakkaleli. Liseyi Bursa'da okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. Sanat dünyası ile ilgili olarak önce Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nda bir yıl Sanat Müziği Ses Eğitimi sonrasında ise İzmir'deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde yaklaşık üç yıl oyunculuk eğitimi aldı.

Robert Bosch'ta basketbol başta olmak üzere voleybol, masa tenisi ve futbol da oynayan Onur Tuna Neşe Erberk Ajans'ta da dört yıl fotomodellik yapmış bir isim.

Tiyatro sahnesine ilk kez, altı yaşında İbiş'i oynayarak çıkan ve üniversite yıllarında eş zamanlı olarak tiyatro oyunlarında yer almaya devam eden oyuncu, eğitimleri sonrası İstanbul'a geldiğinde ise Ayla Algan ile Craft Tiyatro gibi özel tiyatrolarda eğitime devam etti.

Onur Tuna 4 yaşından beri müzikle de ilgilenen çok yönlü bir sanatçı aslında. Nota ve ses eğitimi alan isim gitar ve piyano çalabiliyor ve kendine ait müzik stüdyosu var. Hatta sözü ve bestesi kendisine ait 4 şarkıdan oluşan ilk EP albümü Uzay Misali 22 Haziran 2018 tarihinde yayınlanmış durumda.

2011'de Hayat Devam Ediyor ile televizyon dünyasına adım atan oyuncu asıl şöhretini ve kalbimizdeki yerini halen de devam etmekte olan efsane dizi Yasak Elma dizisi ile yaptı.

Onur Tuna’nın rol aldığı dizi ve filmler ise şöyle;

Sinema Filmleri;

2014    Bi Küçük Eylül Meselesi           

2020    Ağır Romantik  

2021    Benden Ne Olur           

Televizyon Dizileri;

2011    Hayat Devam Ediyor

TRT 1 Dizisi Finaline Son Bir Gün Kaldı! Dizinin Finalinde Yaşanacaklar Gün Yüzüne Çıktı! TRT 1 Dizisi Finaline Son Bir Gün Kaldı! Dizinin Finalinde Yaşanacaklar Gün Yüzüne Çıktı!

2013    Huzur Sokağı

2014    Filinta  

2016    Cesur Yürek     

2018    Yasak Elma      

2019    Mucize Doktor

MAHKUM FIRAT KİMDİR? MAHKUM FIRAT HİKAYESİ NE?

30'lu yaşlarında bir Cumhuriyet savcısı olan Fırat hem çok iyi bir hukukçu hem de gözü kara birisi. Titizlikle çalıştığı hayatta ailesine çok az zaman ayırabiliyor. Bu durumdan memnun olmayan eşi Zeynep ve kendisine çok düşkün kızı Nazlı ile yaşıyor. İşine ve kızına düşkün olan Fırat annesi ve babasını genç yaşta kaybetmiş. Öğretmen olan karısı Zeynep'i ve kızı Nazlı'yı her şeyden çok seven savcı Fırat sokaktan geldiği için insanı, memleketi iyi tanıyor. Zeki, eğlenceli ve başarılı olan savcı Fırat yolu Türkiye'nin en zengin adamının oğlu Barış Yesari'yle kesiştiğinde değişiyor.