TV8 ekranlarının sevilen yemek yarışması MasterChef 15 Aralık Salı 122. bölümüyle ekranlara geldi.

TV8 ekranlarının sevilen yemek yarışması MasterChef 15 Aralık Salı 122. bölümüyle ekranlara geldi. İlk olarak Bolu'da yöresel yemekler yapan yarışmacılar ardından eleme oyunu oynadı. Peki MasterChef ikinci eleme adayı kim oldu? Bolu'daki oyunu kim kazandı? 15 Aralık 2020 Salı... İşte detaylar...

Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın oturduğu MasterChef 15 Aralık akşamı 122. bölümüyle ekranlara geldi. Bolu'da hünerlerini sergilen yarışmacılar, konuklara yöresel yemekleri yapıp sundu. Ardından puanlama yapıldı. 5 farklı konuğun beş yemeği değerlendirdiği akşamda; çorba, başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlı olmak üzere her yemek 10 üzerinden değerlendirildi.

Bolu'da kazanan Eray oldu!

Misafirlerden aldığı oyların sonucunda birinci olan Eray, 25 Bin TL'nin sahibi oldu. Eray, ödülü arkadaşlarıyla paylaşmak istediğini söyledi.15 Aralık MasterChef ikinci eleme adayı kim oldu?

Öte yandan adım adım final haftasına yaklaşıldığı MasterChef'te her gün bir eleme heyecanı yaşanıyor. Dün oynanan ilk oyunda beef wellington yemeğini iyi yapamayan Eray, potaya giden ilk kişi olmuştu. Bugün da Danilo Zanna'nın aranjman adlı imza yemeğini yapan Özgül, Barbaros, Emir, Serhat ve Özgül'den en başarılı olan Serhat oldu.

MasterChef 122. bölüm sonunda haftanın 2. eleme adayı ise Barbaros oldu.MasterChef Barbaros Yoloğlu kimdir? kaç yaşında

Samsun’un Alaçam ilçesinde doğan Barbaros Yoloğlu, liseye başlayana dek güreş ve farklı spor dalları ile yakından ilgilenmiştir. Güreşi bıraktıktan sonra Turizm Lisesi’ne gitmeye karar veren Yoloğlu, bir süre turizm bölgelerinde stajyer öğrenci olarak çalışmış; ardından üniversite eğitimini almak için gittiği Erzurum’da, uzun bir süre çalışma hayatına devam etmemiştir.

2 sene önce tekrar mutfakta çalışmaya başlayan Barbaros Yoloğlu, kariyer planlarını gerçekleştirmek ve hedeflediklerini elde etmek için MasterChef’e başvurmuş, ana kadroya dâhil olmaya hak kazanarak, bu sezonun 16 yarışmacısından biri olmuştur.MasterChef 14 Aralık Pazartesi neler yaşandı?

MasterChef 14 Aralık Pazartesi akşamı 121. bölümüyle ekrana geldi. MasterChef'te son beşe kalan Özgül, Emir, Serhat, Barbaros ve Eray 30 bin TL'lik para ödülünü kazanmak için yarıştı.

Batu Alıcı Ne Kadar Kazandı? 1 Milyon TL Soruya Cevap Verdi Mi? Batu Alıcı Ne Kadar Kazandı? 1 Milyon TL Soruya Cevap Verdi Mi?

MasterChef yarışmacıları stüdyoda aileleriyle yemek yaptı ve soru cevap oyunu oynadı. Yarışmacılarından Serhat'ın nişanlısı, Eray'ın annesi, Barbaros'un teyzesi, Özgül'ün eşi ve Emir'in arkadaşı tezgah başına geçti.


Soru-cevap oyunu sonrasında yarışmacılar, en iyi tabağı hazırlamaya başladı ve ailelerle soru cevap oyununu kazanan isim belli oldu. Serhat ve nişanlısı Burcu, patlıcan musakka yaparak şeflerin beğenisini kazandı ve 30 bin liranın sahibi oldu.


MasterChef Türkiye ne zaman final yapacak?

Final haftasında MasterChef gömleğini giyme hakkı elde eden yarışmacılar, kıyasıya bir mücadele verecek. Finale kalan son 2 yarışmacı, şampiyona olmak için yarışacak. Ancak MasterChef 2020 ne zaman final yapacak henüz belli olmadı.

Öte yandan MasterChef 2020'nin finali hakkında şaşırtan bir iddia da ortaya atıldı. Exxen adında yeni bir dijital platform kuran Acun Ilıcalı'nın MasterChef final bölümünü, televizyondan değil de Exxen'den yayınlayacağı öne sürüldü. Konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi.