TV8'in fenomen yarışması Masterchef Türkiye'nin sevilen şefi Mehmet Yalçınkaya gittiği bir esnaf lokantasından kovulma görüntüleri gündem oldu. Gerçek ortaya çıktı!

Masterchef'in sevilen jüri üyelerinden Şef Mehmet Yalçınkaya‘nın bir esnaf lokantasından kovuldu. O anlardaki görüntüler sosyal medyada gündem oldu!

Mehmet şef gizli kamerayla bir esnaf lokantasına giderek orada yemekleri beğenmeyen tavırlar sergiledi. Bunun üzerine lokanta sahibi esnaf ünlü şefi kovdu. Sosyal medyada bu görüntülerin kurgu olduğuna dair tartışmalar çıktı.

MasterChef Türkiye yarışmasının sevilen jüri üyesi şef Mehmet Yalçınkaya bir esnaf lokantasından kovulduğu anlara ait görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Sosyal deney için Mehmet Şef'İn yanındakiler tarafından gizli kamerayla çekilen görüntülere dair hala sosyal medyada garip yorumlarla ünlü şefe söylenilmesi şaşkınlık yarattı.

Görüntülerde Mehmet Şef "Parasıyla değil mi? Abi parasını verip yemek yiyemiyoruz ne biçim yere geldik" diyerek esnafı tetiklerken esnaf da bu sözler sonrası ünlü şefe "Lüks mekan arıyorsan abi aşağıda" diyor.

Kavga Var! Burcu Özberk'ten Olay Pınar Deniz Tweeti! Kavga Var! Burcu Özberk'ten Olay Pınar Deniz Tweeti!

Görüntülerin Exxen’de yayınlanan Esnaf isimli belgelese ait olduğu öğrenilirken sosyal medyada yapılan yorumlar şaşkınlık yarattı.. Şef Mehmet Yalçınkaya belgeselde Anadolu’nun esnafını anlatırken lokanta sahiplerinin hoşlanmadığı müşteri tipini canlandırıyor.

Mehmet Yalçınkaya sosyal deney yapmak için gizli kameraya aldığı görüntüler sosyal medyada gündem olurken Mehmet Şef kovuldu haberleri gerçek sanıldı. Deneyde amacın esnafın paraya ve şöhrete tamah etmediği belirtildi. Mehmet Şef daha sonra gerçeği açıklayıp lokanta sahibinin de gönlünü aldı.