Klibinde oynadığı şarkıcı Ece Ronay Bilir'i taciz ve tehdit ettiği suçlamasıyla, toplamda 8 yıl 10 aya kadar hapsi istenen Mehmet Ali Erbil hakkında zorla getirilme kararı çıkartıldı.

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulunurken, Mehmet Ali Erbil'in avukatı müvekkilinin sabah geçirdiği rahatsızlık sebebiyle duruşmaya katılamadığını belirtti.

Geçtiğimiz gün Mehmet Ali Erbil, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın sorularını yanıtlarken "Eşcinsellik benim için sapkınlıktır. Benim de 16 yaşında oğlum var. Böyle sapkınlardan gençlerimizi korumalıyız. Eşcinsellerin yaşamlarına saygı duyuyorum ama bunun bayraktarlığı yapılmamalı. Sanki güzel bir şeymiş gibi göstermek yanlış. Bizim adetlerimizde böyle bir şey yok. Sanatçılarımız daha özenli olmalı." demişti ki hakkında bugün çıkan mahkeme kararı gündeme bomba gibi düştü.

Mehmet Ali Erbil'i ifşa etmişti... Mahkeme Ece Ronay kararını açıkladı

Görülen taciz davasında Hakim, usulüne uygun tebliğe rağmen ve mazeretini belgelendirmeyen sanık Mehmet Ali Erbil'in zorla getirilmesine, Ece Ronay Bilir'in güncel adresine tebligat gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşmadaki ifadeler ise şöyle oldu;

Mehmet Ali Erbil hakkında zorla getirme kararı | soL haber

Erbil'in ağabeyi Mustafa Erbil, tanık olarak dinlenirken kardeşi ile şikâyetçi arasındaki bir telefon görüşmesine şahit olduğunu söyleyen Erbil, "Kardeşim Mehmet Ali'nin davet aldığını duydum. Nasıl gideceğini sordum. Şoförle git, çok uzak yer, tek başına gitme dedim. Karşı taraf, 'tek gel' deyince de 'gitme' dedim, oradan ayrıldım. Benim konuyla ilgili başka bir bilgim veya görgüm yoktur. Konuşmaları Mehmet Ali Bey telefon görüşmesi sonrası asistanına, 'Beni çağırıyorlar, gitsem mi gitmesem mi' diye sorması üzerine duydum dedi. Konuşmaları nasıl duyduğumu hatırlamıyorum" dedi.

Bu arada DHA'nın haberine göre Mehmet Ali Erbil'in asistanı Nuray Kaya da tanık olarak verdiği ifadede, "Hanımefendi, Mehmet Ali Erbil'e Instagram üzerinden ulaşarak, klipte oynaması için teklif götürdü. Mehmet Ali Erbil teklifi kabul etti. İlk klip çekildi. İkinci klibin çekiminin bitmesiyle ekip olarak yemeğe davet ettiler. Sonra vazgeçtiler. Hanımefendi, Mehmet Ali Erbil'in tek başına gelmesini istedi. Ben 'tek başınıza gitmeyin' dedim. Hanımefendi 'asistanınızı getirmeyin' dedi. Ben de 'istiyorsa kendisi gelsin kahveye' dedim. Sanık ile aynı odada kalırım. Gece sanık, şikayetçinin kendisini çağırdığını, uygunsuz fotoğraf attığını söyledi. Ben de telefonu aldım, 'Çok istiyorsan sen gel, bu gece koynumda yat' diye mesaj attım. Birkaç uygunsuz fotoğraf daha yolladı. Ertesi gün ise mesajları ifşa etti" dedi.

Davada "Bu akşam sizin yanınızda uyumak istiyorum" şeklindeki mesajı kimin yazdığının sorulması üzerine ise Kaya, "Bu mesajı ben yazdım. 'Mehmet Ali Bey öyle bir mesaj yaz' dedi, ben de yazdım. Mesaj yazmamı sanık talep etti" dedi.
 

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!