Mert Müldür Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Takımda? Nereli? Sevgilisi Kim?

A Milli Futbol Takımızın oyuncusu Mert Müldür kimdir? Türkiye İsviçre maçında dikkatleri üzerine çeken Mert Müldür kaç yaşında? Mert Müldür nereli? Mert Müldür hangi takımda? Mert Müldür hangi takımlı

Spor 20.06.2021 - 20:06 20.06.2021 - 20:23 Ece Sahan

İsviçre - Türkiye maçında dikkatleri üzerine çeken Mert Müldür gündem oldu. İlk yarıda 0 - 2 yenik durumda olduğumuz maçta Mert Müldür performanıs ile dikkat çeken tek oyuncu oldu.

Peki Mert Müldür kimdir? Mert Müldür evli mi? Mert Müldür hangi takımda oynuyor? Mert Müldür  hangi takımlı? Mert Müldür takım kariyeri? gibi sorular en çok merak edilen ve aranan sorular oldu.

Mert Müldür Kimdir? 

3 Nisan 1999 doğumludur. Avusturya'da yetişmiştir. Profesyonel futbol kariyerine 2017 yılında Rapid Wien II kulübünde başlamıştır.

2018 yılında Rapid Wien ile 3 yıllık anlaşmaya imzalamıştır. 2019 yılında Serie A kulüplerinden US Sassuolo Calcio ile anlaşmıştır.

Avusturya'da yaşayan Mert Müldür, milli takım olarak Türkiye'yi seçmiştir. Türkiye milli futbol formasını ilk kez 11 Ekim 2018 yılında Bosna Hersek'le oynanan ve 0-0 tamamlanan hazırlık maçında giymiştir.

Sassuolo takımında Sağ bek oynamaktadır. 

Geçtiğimiz senelerde hem Galatasaray hem de Fenerbahçe kendisinin transfer etmek istediğine dair haberlerle gündeme gelmiştir. Adı ilk olarak ise Beşiktaş ile anılmıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@