Benim Adım Melek dizisinde Mahmut karakterini canlandıran oyuncu, burada ustaca konuştuğu Gaziantep şivesi ile izleyicilerde hayranlık uyandırdı. Öyle ki Türkseven’in bu rolü sonrası birçok izleyici onun aslen Gaziantepli olduğunu dahi düşünmeye başlamış

Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu! Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu!
Benim Adım Melek dizisinde Mahmut karakterini canlandıran oyuncu, burada ustaca konuştuğu Gaziantep şivesi ile izleyicilerde hayranlık uyandırdı. Öyle ki Türkseven’in bu rolü sonrası birçok izleyici onun aslen Gaziantepli olduğunu dahi düşünmeye başlamıştı. Peki, başarılı oyuncu Muharrem Türkseven kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı, hangi yapımlarda hangi isimlerle rol aldı? Bu ve birçok soru, yanıtını Muharrem Türkseven’in biyografisinde yanıtını bulacak.

Muharrem Türkseven Nereli?

Oyuncu Muharrem Türkseven, Çanakkale ilinde dünyaya geldi. Üniversiteye kadar süren eğitimini Çanakkale’de gören başarılı oyuncu, daha sonra üniversite öğrenimi amacıyla İstanbul şehrine yerleşti. Burada hem lisans tahsilini yapan Türkseven hem de tiyatro eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünü bitiren ünlü isim, bunun dışında tiyatro eğitimi de tahsil etti ve tiyatro öğrenimi için Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazıldı. Oyunculuk üzerine eğitimler alan Türkseven, bunun ardından kendini oyunculuğa verdi ve yıllar içerisinde birçok yapımda roller üstlendi.

Muharrem Türkseven Kaç Yaşında?

Türkseven, 26 Mayıs 1989 tarihinde doğdu. 2021 itibariyle 32 yaşındaki oyuncu, bu genç yaşına rağmen sanat hayatına çok başarılı roller sığdırdı.

İşte Türkseven’in oynadığı yapımlar:

Muharrem Türkseven Oynadığı Diziler

Oyuncunun ilk dizisi, özellikle 2000’li yılara damgasını vuran ve 2010’lu yıllarda da beğeniyle izlenmeyi sürdüren Kurtlar Vadisi Pusu oldu.  Burada yardımcı rol üstlenen Türkseven, daha sonra İnsan Aldandı dizisinde Veli karakterine hayat verdi. Bundan sonra Nizama Adanmış Ruhlar dizisinde bulunan genç sanatçı, Sungurlar dizisi için de 2014 yılında kamera karşısına geçti. Burada Sakaryalı karakterini canlandırdı.

Bu ilk yapımlardan sonra oynadığı dizilerle Muharrem Türkseven’in ünü daha da arttı. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikâyesinden yola çıkarak çekilen İstanbullu Gelin dizisinde yer aldı. Adı daha fazla duyulmaya başlayan oyuncu burada Nazif karakterini oynadı.

Ancak ona milyonların gözünde hayranlık uyandıran esas ününü ise Benim Adım Melek dizisi getirdi. Sanatçı, TRT 1’de Çarşamba akşamları yayınlanan ve Gaziantep’te çekilen Benim Adım Melek’te Nehir Erdoğan’ın canlandırdığı Melek’in kardeşi Mahmut rolünü canlandırıyor. Onun burada Gaziantep şiveli bir karakteri başarıyla canlandırması, dizi takipçilerinde Türkseven’in gerçekte de Gaziantepli olduğu yönünde bir algı oluşturdu. Ancak usta ismin Çanakkaleli olduğunu duyanlar, Türkseven’in sanatına bir kez daha hayranlık duydu.

Oyunculuğun haricinde sunuculuk da yapan Türkseven, birçok firmanın reklam ve lansman tanıtımlarında da sunumlarda bulundu.

Yıllara Göre Muharrem Türkseven’in Oynadığı Diziler

2007 - Kurtlar Vadisi Pusu

2011 - İnsan Aldandı

2012 - Nizama Adanmış Ruhlar

2014 - Sungurlar

2017 - İstanbullu Gelin

2019 - Benim Adım Melek

Daha çok dizi türü yapımlarda oynayan Muharrem Türkseven’in oyunculuk kariyerinde 2021 yılında dek oynadığı bir tane de sinema filmi bulunuyor. Oyuncu, Serhat Sarı’nın senaristliğini, İlker Ayrık’ın yönetmenliğini üstlendiği ve yine İlker Ayrık ile Hakan Bulut’un (Seksenler dizisinin butik Ali’si) başrollerini paylaştığı Yapışık Kardeşler filminde kısa bir rol üstlendi. Bu yapımda polis rolüyle kamera karşısına geçmişti.

Muharrem Türkseven Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

1.76 m. boyundaki başarılı sanatçı, İpek Nilli ile evli. Çiftin bu evlilikten bir kız çocukları bulunuyor. 26 Mayıs 1989 doğumlu olan Türkseven, İkizler burcudur. Oyuncu @mhrrmtrksvn olan Instagram hesabını oldukça aktif kullanıyor ve hem rol arkadaşları hem de ailesiyle ilgili birçok paylaşımda bulunuyor. Mart 2021 itibariyle Muharrem Türkseven’in Instagram’daki takipçi sayısı ise 43 bin 900’dür.