Ekrem İmamoğlu'na verilen cezanın ardından ünlü isimler bir bir destek tweeti atmaya başladı. Onlardan biri de şarkıcı Mustafa Sandal oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen siyasi cezanın ardından vatandaşlar ve ünlü isimler tepkilerini sosyal medyada dile getirmeye başladı.

Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için en güçlü CHP'li isim olan Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük siyasi cezanın ardından tepkiler dinmiyor. İmamoğlu'na ilk destek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den gelirken, ünlü isimlerde bir bir tepkilerini dile getirmeye başladı. 

Önce ünlü komedyen Cem Yılmaz twitter hesabından "Kalkınma süperdi.. Adalet zaten.. Bu “Her toplum hakettiği gibi yönetilir”sözünün çirkinliği bir yana benim memleketim bu değil diye düşünüyorum. Espri ? Yine siz yapın elbette. Politik mizah neden yok çünkü politika yok ki mizahı olsun ! Laba luba hep ikisi de. Acı bi tablo." diye yazarak sert bir tepki gösterdi. 

Ardından da Mustafa Sandal açık açık Ekrem İmamoğlu desteğini gösterdi. Mustafa Sandal Twitter hesabından "Asla yalnız değilsin. Her şey çok güzel olacak!" diye yazarak Ekrem İmamoğlu'nun kitlelere seslenen fotoğrafını paylaştı ve Türk bayrağı koydu.