Show TV'de ilk bölümü ile dün akşam yayınlanan ve sosyal medyada çok konuşulan Oğlum dizisi uyarlama mı sorusunun yanıtı yoğun bir şekilde araştırıyordu. Dizinin uyarlama olmadığı iddia edilmişti ancak Oğlum dizisi uyarlama çıktı.

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!

Ay Yapım imzalı Oğlum dizisi ilk bölümüyle dün akşam Show TV'de ekrana geldi. Canan Ergüder, Nihal Yalçın, Timur Acar, Feyyaz Duman, Kubilay Aka ve Serhat Teoman gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı dizi ilk bölümü ile dikkat çekmeyi başardı. Hikayesi oldukça merak uyandırıcı olan dizinin uyarlama olup olmadığı Dün en çok merak edilen konular arasında yer almıştı. Dizinin herhangi bir filmden kitaptan ya da yabancı diziden uyarlanmadığı iddia edilmişti. Ancak Oğlum dizisi uyarlama çıktı. Oğlum dizisinin konusunun 1993 yılında İngiltere'de işlenen James bulger cinayeti ile benzerlik taşıdığı öne sürüldü. Peki, James Bulger cinayeti nedir?

Show TV'nin yeni dizisi Oğlum ilk bölümüyle dün akşam ekrana geldi ve büyükte yankı uyandırdı. Dizi, Nihal Yalçın'ın Hayat verdiği Melike karakterinin oğlu Kaan’ı kaybetmesi ile başladı. Hem güçlü oyuncu kadrosuyla hem de hikayesi ile dün akşam Milyonlarca kişi ekran başına kilitleyen dizi aynı zamanda eni bölümlerde yaşanacak olan gelişmeler nedeniyle araştırılmaya başlandı. Oğlum dizisi uyarlama mı, oğlum dizisi hangi diziden uyarlama gibi soruların yanıtı Dün en çok araştırılanlar arasında yer aldı. Dizinin uyarlama olmadığı iddia edilmişti ancak 1993 yılında İngiltere'de yaşanan kan dondurucu bir cinayetle çok benzerlik taşıdığı ortaya çıktı. Peki Oğlum dizisi James Bulger cinayetin mi uyarlandı? James Bulger cinayeti nedir?

Oğlum dizisi sosyal medyanın gündemine oturdu

Canan Ergüder, Songül Öden, Nihal Yalçın, Feyyaz Duman, Timur Acar, Serhat Teoman, Kubilay Aka gidiyor isimlerden oluşan dev oyuncu kadrosu ile dün akşam ekranlara damga vuran Oğlum dizisi sosyal medyanın da en çok konuşulanları arasında yer aldı. Dizide küçük Kaan korkunç bir cinayete kurban giderken, Küçük çocuğun babası İlyas'ı canlandıran usta oyuncu Timur Acar'ın performansı sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medya kullanıcıları özellikle Timur Acar ve Nihal Yalçın'ın performansını çok iyi bulduklarını dile getirdi

oglum-dizisi-uyarlama-cikti-james-bulger-cinayetini-anlatiyor-3

Oğlum dizisi James Bulger cinayetinden mi uyarlandı?

Dizinin sonrasında yaşanacak olan gelişmeleri merak eden izleyiciler son dönemlerdeki uyarlama furyasından biri olup olmadığını merak ederek arama motorunda da yoğun şekilde araştırmalar yaptı. Oğlum dizisinin herhangi bir dizi kitap ya da filmden uyarlama olmadığı iddia edilmişti. Ancak Show TV'nin yeni dizisi oğlum 1993 yılında İngiltere'de yaşanan James bulger cinayetinden uyarlandı. Bu detayı öğrenen izleyiciler ise James Bulger cinayetini araştırmaya başladı.

JAMES BULGER cinayeti nedir?

İngiltere'de 1993 yılında annesi ile bir alışveriş mağazasında dolaştığı sırada bir anda ortadan kaybolan 3 yaşındaki James bulger ölü olarak bulunmuştu. O zamanlar 10 yaşında olan Robert Thompson ve Jon Venables İsimli iki çocuğun 3 yaşındaki James'in elinden tutarak alışveriş merkezinden çıktıkları döverek Yaklaşık 4 kilometre yol yürüttükleri öğrenilmişti. Ardından küçük çocuğu bir demiryolunun kenarına götüren iki çocuk işkence yaparak öldürmüştü. Ve cesedin bulunmaması için küçük çocuğun cansız bedenini rayların üzerine atmış ve olay yerinden kaçmıştı.

James'in cesedi olaydan 2 gün sonra bulunmuştu nokta olayın açığa çıkması ile beraber 10 yaşındaki iki çocuk 3 yaşında başka bir çocuğu işkence edip öldürmeleri suçundan cezaevine gönderilmişti. Dünya bu olayla ilgili büyük bir şok yaşarken 2 çocuğun uzun yıllar boyunca hapiste kalacağı düşünülmüştü. Fakat Haziran 2001'de yani olaydan 8 yıl sonra iki çocuk iyi hali nedeniyle affedilmiş ve serbest bırakılmıştı.