Sosyal medya platformlarında flört etmek artık alışıldık ve hayatın bir gerçeği olmuşken ses getiren bir uyarı geldi.

Burcu Binici ve Tankurt Manas Kimdir? Neden Boşanıyorlar? İhaneti Affetmedi! Burcu Binici ve Tankurt Manas Kimdir? Neden Boşanıyorlar? İhaneti Affetmedi!

İnternet flörtü oldukça yagın bir durum olmaya başşladı ancak bu durum ile ilgili yeni bir araştırma, görünüşte zararsız olan bu etkileşimlerin aslında "tehlikeli" bir durum olacağını gösterdi.

Reichman Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada internet flörtleri, kullanıcıların mevcut partnerini veya sevgilisini daha az çekici bulmasına neden olduğunu ortaya koydu.

Bugüne kadar aldatmayla ilgili önceki araştırmalar, eşlerin kişiliklerine veya ilişkinin özelliklerine odaklanıyordu ancak şimid internet flörtlerinin ilişkiler üzerindeki etkisi ciddi önem kazanmaya başladı.

Personal Relationships adlı hakemli bilimsel dergide yayımlanan araştırmada gerçekte ilişkisi olan katılımcıların çekici bir kişiyle internette sohbet ettiği iki deney gerçekleştirdi. Katılımcıların yarısıyla tarafsız biçimde sohbet edilirken, diğer yarısıyla ise flört edildi ve ilk çalışmada, katılımcılardan bu sohbetten sonra mevcut partnerlerine ne kadar ilgi duyduklarını derecelendirmeleri istendi.

Sonuç olarak ise araştırmacılarla flört eden katılımcıların mevcut partnerlerini hem bilinçli hem de bilinçsiz olarak daha olumsuz algıladıklarını ortaya çıkarttı.

Analizler sonucunda ayrıca katılımcıların flörtöz sohbetin ardından, şu anki partnerlerinden ziyade, konuştukları araştırmacıyla ilgili hayal kurma olasılığının arttığını gösterdi.