MasterChef'te bu hafta konuk şefler gelmeye devam ediyor. Bu akşam 128.

Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü
MasterChef'te bu hafta konuk şefler gelmeye devam ediyor. Bu akşam 128. bölümüyle ekranlara gelen Masterchef'e Maksut Aşkar konuk oldu. Potadaki Emir, Özgül ve Barbaros'u değerlendirmek için zorlu bir yemek yapan Maksut Aşkar kim, nereli merak edildi. Peki Maksut Aşkar nerede çalışıyor? Restoranı Neolokal nerede? Detaylar haberimizde...

TV8'de yayınlanan Masterchef yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkıyor. 26 Aralık Cumartesi akşamı 128. bölümü yayınlanan Masterchef'e ünlü şef Maksut Aşkar konuk oldu. Üçlü finale kalacak ikinci yarışmacının belli olduğu yeni bölümde konuk şef Maksut Aşkar oldu. Hal böyle olunca Şef Maksut Aşkar kimdir? Hayatı ve biyografisi merak edildi.

Maksut Aşkar kimdir? Nereli


1976 İskenderun doğumlu olan Maksut Aşkar, turizm ve otelcilik okuduğu 9 sene içinde, profesyonel bir yönetici olmak için mutfak eğitimi de aldı. Okul hayatı boyunca Q jazz club, emporio armani cafe gibi işletmelerde çalıştı. Mezun olduğunda ise Nupera adlı çok mekanlı yiyecek içecek işletmesinde yöneticilik yaptı. Nupera’dan sonra, Hillside City Club’larda kendi işletmesinin yöneticiliğini yaptı. Maksut Aşkar, çalıştığı bu süre içinde lezzet tasarlama tutkusunu farklı projeler ile ifade etmeye çalıştı. Tasarladığı lezzetleri sergilerle örtüştürdü, karma sergilere dahil oldu ve solo sergiler açtı. Lezzetin tüm duyulara ifade ettiğini savundu. Bu ifade biçimi, yaptığı işlere yansıdı.Birçok önemli marka için lezzet danışmanlığı ve tasarım etkinlikler yaptı. Hillside Beach Club Fethiye, Sofa Otel, Bodrum Maçakızı Otel’e ve başka birçok işletmeye lezzetler tasarlayarak danışmanlıklarını yaptı. Son 6 senesini hayallerinin peşinden koşarak geçiren Maksut Aşkar, önce 2007- 2009 yılları arasında Multi, sonra da 2009-2012 yılları arasında LilBitz adında iki restoranla mutfaktaki yaratıcılığını kanıtladı. Deneyimlerini, Boğaziçi Üniversitesi sertifika programlarında paylaştı ve halen Özyeğin Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünde dersler vererek, kendisi gibi hayallerinin peşinden koşan gençlerle paylaşıyor.

Şef ve işletmeci olarak görev aldığı “Sekizİstanbul” adlı restoranın ardından Salt Galata’da açtığı mekanı "Neolokal" ile Türk yemeklerine modern dokunuşlarla kendi sanatsal, minimal ve modern yorumunu kattığı muhteşem lezzetler sunuyor. Bir yandan da 24Kitchen'da yayınlanan ve Türk mutfağını modern haliyle dünyaya tanıtan “Lezzet Sanatı” ve " "Neolokal" programlarıyla TV izleyicisiyle buluşturdu.

Maksut Aşkar'ın restoranı Neolokal nerede


Masterchef'e bu akşam konuk olan Maksut Aşkar'ın İstanbul'da Neolokal adında bir restoranı var. Neolokal, Salt Galata'da bulunuyor.Masterchef son bölümde neler oldu?

Masterchef 127. bölümde Özgül ve Serhat arasında düello akşamı yaşandı. Barbaros ve Emir'in potaya girmesinin ardından üçlü finale kalacak ilk isim belli oldu. Yapılan üç turda da galip gelen Serhat, Masterchef final üçlüsünün ilk ismi oldu. Böylece potaya düşen isimler de Özgül, Emir ve Barbaros oldu.