Duy Beni uyarlama mı? Duy Beni dizisi hangi diziden uyarlanarak yapıldı? Duy Beni Kore uyarlaması mı? Tozluyaka dizisini izlemeseniz de Duy Beni dizisi ile diziye hakim olabileceksiniz.

Duy Beni uyarlama mı? Duy Beni dizisi hangi diziden uyarlanarak yapıldı? Tozluyaka dizisini izlemeseniz de Duy Beni dizisi ile diziye hakim olabileceksiniz. Duy beni bu akşam olduğu gibi reytinglerde yavaş yavaş taht kuracağa benzerken,  uyarlama kapsamında yayınlanan bu dizinin gelişmeleri de an ber an sitemizde yer alacak.  Boys Over Flowers dizisinden uyarlama olmasa da esinlenerek ortaya çıkarılmış olan Duy Beni ikinci fragmanını izledikten sonra bu yabancı dizisi le alakalı bağlantısını çözeceksiniz.

Duy Beni orjinal versiyonuna göz atalım

 Duy Beni dizisinin ilk önce orijinal versiyonunda hikaye  Nasıl başlıyor bunu anlatacak olursak,  Ailesi kuru temizlemeci fakir bir ailenin kızı teslimat yaptığı sırada aşırı zenginlerin gittiği okula  gidiyor ve orada Genç Bir Kızın intihar etmekte olduğunu fark edince hayatını kurtarmaya çalışıyor ve dizi böyle başlıyor.

Dizinin devamında ise  hayat kurtarma sahnesi adeta sosyal medyada dile gelirken, kızı ödüllendirmek adına özel okulda burslu okumasını sağlamışlardır. Orijinal Duy Beni dizisinde hikaye bu şekilde işlerken, Duy Beni dizisi konusuuna bir baktığımızda ilk bölüm fragmanının bir başka olduğunu gördük.

Duy Beni konusu ise zengin öğrencilere göre daha alt kademede olan bir genç kızın kaza geçirmesi  ve bu kazada da zengin öğrencinin parmağının olması olurken, 3 yakın arkadaşının özel okula sus payı olarak burslu getirilmesi konu ediniliyor.

Aslında Duy Beni dizisinde bu 3 kişi okuldaki cehenneme şahitlik etmeye gidiyor. Ekim okula, trafik kazası geçiren kızın arkadaşının intikamını almak adına gitmek isterken,  kaza geçiren genç kız ise ayaklarını kaybedip, tekerlikli sandalyeye muhtaç hayatını idame ettiriyor.

Uyarlaması olduğu dizi ile birebir işlemese de Tozlutepe ye kayıyor gibi gözlemleyebilşiriz. Okuldaki zorba grubun diğer yeni gelen fakir öğrencilere kafayı takmasından ziyede ilerleyen bölümlerde okuldaki cehennem ve çekilen ızdıraplar emniz ki reytinglere yansıyacak.

Bizlere Tozluyaka’yı anımsattı

Haziran ayında başlayan Tozluyaka dizisi ile benzer konuları içerdiğini gözlemlediğimiz Duy Beni dizisi konusu nda 2. Bölüm itibari ile farklılıklar da başlayacağa benziyor.  

Tozluyaka da bir öğrenci öldürülürken, burada sakat kalan arkadaşıunın intikamı için başrole Eylül isimli genç dahil oluyor. Entrika katmanlarının gerektiği bu dizi deölüm değil, kaza işlenmiş. Klişe bir şekilde başlayan dizi nin ilerleyen bölümlerinde heyecana heyecan katacak gelişmeler yaşanacağa bernziyor. Özellikle de zengin gençten intikam almak isteyen Ekim, ona aşık oluyor.  

Çok sıradan geldi

Sosyal medya da yapılan yorumlarda çok banel başladığı söylense de farklı katmanlar ile daha da geliştirileceğe benziyor. 

Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü Pınar Deniz Ceylin’in Karakterine Büründü

Okulda zengin grup kafaya taktıklarına ızdırap çektirirken, Ekim de zamanla bu ızdırap çekenlerin arasına girecek ama tabii bir de aşk olacak.