Survivor Mert aşk hayatıyla yarışmaya öyle bir damgasını vurdu ki artık hakkındaki her bir detay olay yaratıyor. Nisa Bölükbaşı’nın yarışmaya dahil olmasının ardından hem hali hazırda yarışmacı olan Sude Burcu ile hemde Survivor 2020 yarışmacılarından Makbule Şakalakoğlu ile aşk yaşadığı ortaya çıkan Mert aynı zamanda sivri çıkışlarıyla da biliniyor. Mert Öcal’ın bu sivri çıkışlarından öyle birinden öyle bir yorum geldi ki sosyal medyada yerin dibine geçti

Survivor Mert’e öyle laflar etti ki duysa kalbine iner ‘sen kimsin…’ Sevgilisi Sude Burcu’yu da onu patlattı.... Survivor’ın önceki akşam yayınlanan bölümüne ünlüler takımı yarışmacısı Mert Öcal ile gönüllüler takımı yarışmacısı Anıl Berk Baki arasında yarışma damgasını vurdu. Ünlülerin kaybettiği ödül oyunu sonrası seremonide Anıl Berk Baki’ye Mert Öcal’ın yaptığı çıkış sosyal medyada bolca tepki topladı. Peki neler olmuştu ikili arasında? Mert Öcal’ın, Anıl Berk Baki’ye yönelik ‘seni burada herkes alttan alıyor ama kredini tüketme’ çıkışı bir anda ortalığı gerilmesine neden oldu. Anıl Berk Baki de ‘sen kim oluyorsun’ ya şeklinde çıkıştı. Bunun üzerin Mert Öcal’ın yanıtı sadece ‘sanane’ oldu olmasına ama bu gereksiz çıkışı izleyiciler tarafından gereksiz bulundu. Onlardan biri de Kısmetse Olur adlı yarışmayla tanınan Semih Kurtulmuş oldu.

Kısmetse Olur adlı programla bir dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Semih Kurtulmuş şimdilerde eşi ve kızıyla oldukça sakin bir hayat sürüyor. Ailesiyle olan mutluluk pozlarını sık sık paylaşan Semih Kurtulmuş, Twitter’da ise daha çok Survivor yorumluyor. İşte o yorumlardan biri de Mert Öcal ile ilgiliydi. Mert Öcal ve Anıl  Berk Baki kavgası hakkında konuşan Semih Kurtulmuş’un bu kavga hakkında paylaşımı kısa sürede sosyal medyanın gündemine damgasını vurdu. İşte Semih Kurtulmuş’un olay yaratan o paylaşımı;

SURVIVOR MERT KİMDİR?

Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir! Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir!

Mert Öcal, 29 Eylül 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2004 senesinde ‘Best Model of Turkey’ ve ‘Best Model of The World’ yarışmasının birincisi oldu. Mert Öcal, 1.93 cm boyundadır.

Yurt dışında ve vatan içerisinde çoğu katalog ve defilelerde model olarak vazife aldı. Daha sonra da dizi filmlerde oynamaya başladı. 2008 senesinde ‘Görgüsüzler’ isimli dizide Çağla Şikel, Melek Baykal, Aylin Kabasakal, Levent Ülgen, Zeki AlAsya, Kayhan Yıldızoğlu, Sinem Ergin, Şeyla Halis, Ümit Yesin, Veysel Diker ile eş güdümlü rol aldı.

2013 senesinde ‘Bizim Okul’ isimli dizide Zeki AlAsya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Gizem Soysaldı, Cem Davran, Pınar Aydın, Bican Günalan, Ahenk Demir, Volkan Severcan ile birlikte oynadı. 2015 senesinde ‘Aşk Yeniden’ isimli dizide Özge Özpirinçci, başrollerini Buğra Gülsoy, Mert Öcal ve Didem Soydan ile paylaştı. 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasının Ünlüler takımında yer aldı. 2021'de Sen Çal Kapımı dizisine misafir oyuncu olarak dahil oldu.