Netflix’in 4,56 milyon dolar ödül vereceği 'Squid Game' yarışmasına başvurular başlayınca gündem yine bu tarihe geçecek oyun oldu.

'Squid Game'in resmi yarışması olacak "Squid Game: The Challenge" için başvuru süreci başlarken, yarışma çekimlerinin de 2023’ün başlarında farklı ülkelerde yapılması ve en az bir ay süreceği açıklandı.

Dijital yayın platformu Netflix, Hwang Dong-hyuk tarafından hazırlanan Güney Kore dizisi 'Squid Game'in 4,56 milyon dolarlık yarışması için Dünya'ya duyuru yapmış ve dizinin gerçek hayata geçeceği "Squid Game: The Challenge" için harekete geçmişti.

Bu Yolda Dönenler Oldu | Squid Game Dizi İncelemesi

456 kişinin katılımıyla başlayacak olan yarışmanın fragmanı da yayınlanırken Kayıp Rıhtım'ın aktardığı habere göre, yarışmadaki oyunların, orijinal dizideki oyunlardan ilham alacağı ve her biri beceri, dayanıklılık, hız ve stratejiyi test etmek için tasarlanmış bazı yeni eklemelere sahip olacağı öğrenildi.

21 yaş ve üstü herkesin katılabildiği yarışmada İngilizce konuşabilme şartının aranan tek şart olduğu bilinirken, 456 kişinin katılacağı ve bir kişinin 4,56 milyon dolar kazanacağı yarışma tüm dünyanın diline düşmüştü.

TRT İzleyicileri Üzdü! Sevilen Dizi İki Hafta Sonra Final Yapıyor! TRT İzleyicileri Üzdü! Sevilen Dizi İki Hafta Sonra Final Yapıyor!

Netflix'in Squid Game Dizisi Hakkında İlginç Bilgiler