Bu yaz ekranlarda suç temalı gençlik dram dizilerinin savaşı vardı! Merakla beklenen Duy Beni esamesi okunmayan Tozlu Yaka tarafından adeta tuzla buz edildi!

Bu yaz ekranlar kışı aratmadı! Yazı keyifle bekleyen iç açıcı keyifli romantik komedi yaz dizilerini bekleyenlere darbe üzerine darbe geldi.

Önce kanallar bu sene romantik komedi yaz dizisi çekmek yerine dram suç polisiye soslu diziler çekti. Ekranlarda tek romantik koemdi denilebilecek Kanal D'nin Seversin dizisi Fox Tv'nin berbat yayın anlayışı nedeniyle Gizli Saklı dizisiyle rakip oldu ve zaten bu yaz düşük olan reyting oranları ikiye bölünerek iki dizi için de final bileti ceplerinde bekletildi.

RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda! RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda!

Üzerine reyting aletinin takıldığı evlerin denetimsizliği, neye göre takıldığı asla akıla yatmayan sosyo ekonomik düzeylerdeki evlerde Disney Plus'un da gelmesiyle dijital platform izlendi. Reyting oranlarında anlaşıldığı üzere bu yaz reyting cihazı takılı evlerde televizyon açılmamış ve bu kokuşmuş reyting sistemi nedeniyle yaz dizileri izleyenlerin bu yaz fişleri çekildi. 

Tabi hepsinin üzerine dram acıtasyon şiddet sever türk halkının tercihleri eklenince bu yaz ekranlar kışı aratmadı. 

Bu yazın dram teması gençlik suç dram dizileri oldu. 

FCF7B227-515D-4F10-BC18-33167CAE1A5F

Star Tv'de fgramanları çok konuşulan Duy Beni dizisi büyük bir heyecan yaratırken sessiz sedasız gelen Tozlu Yaka adeta kırdı geçirdi. 

Duy Beni dizisi yayına geç girerek ilk fırsatı Tozlu Yaka'ya vererek ilk stratejik hatayı yaptı. Hem dizi yönünden yüzü gülmeyen karanlık temalı bir kanalda yayına giriyorsun hem de benzer konulu dizinin erken yayına girmesine izin veriyorsun. 

Tozlu Yaka dizisi içerisinde mahalle kültürü de katarak Türk seyiricisini içine aldı. Duy Beni ise daha çok dijital platforma hitap eden çekim tarzı ve utopik karakterleri ile beklentiyi karşılamadı.

duy_beni_16x9

Duy Beni dizisi 2'li reytinglere henüz çıkmayı başarırken, Tozlu Yaka dizisi 5'li oranlar alan bu yazın ilk dizisi olarak rekor kırdı. 

Şimdi Duy Beni dizisinin işleri daha da zorlaşacak çünkü Show TV'de benzer bir 3. dizi daha geliyor. Gelsin Hayat Bildiği gibi dizisi de izleyiciyi yakalarsa Duy Beni için erken bir final kapıda olabilir.