2 sezondur TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan, son dönemde reytinglerde büyük bir düşüş yaşayan Masumlar Apartmanı için son karar verildi.

Son dönemin popüler yazarı Gülseren Budayıcıoğlu’nun ‘Madalyonun İçi’ adlı kitabından uyarlanan, özellikle ilk sezonuyla ekranlarda fırtınalar estiren ancak Farah Zeynep Abdullah’ın diziden ayrılışıyla her geçen gün reytinglerinde büyük bir düşüş yaşayan Masumlar Apartmanı hakkında Trt 1’in aldığı son karar izleyiciyi yıkacak cinsten. İddialara gören Masumlar Apartmanı’nın final tarihi kesinleşti. İşte haberin detayları…

NEREDEN NEREYE

İlk bölümü 15 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan yönetmenliği Çağrı Lostuvalı’nın yaptığı, senaryosunu Deniz Madanoğlu ve Rana Mamatlıoğlu’nun yazdığı Masumlar Apartmanı ilk sezonuyla reytinglerin zirvesinden düşmüyor, sosyal medyada adından epey söz ettiriyordu. Bir aile dramasının anlatıldığı dizideki karakterlerin psikolojik sorunları dizinin temelini oluşturuyordu. Gülben, Safiye, Han ve Neriman kardeşlerin psikolojik sorunları ve bunun etrafında gelişen olayların anlatıldığı dizi Gülseren Budayıcıoğlu’nun ‘Madalyonun İçi’ adlı romanında ve gerçek bir hikayeden uyarlandı.

Yola Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Merve Dizdar dörtlüsüyle başlayan Masumlar Apartmanı ilk darbeyi Farah Zeynep Abdullah’ın diziye vedasıyla yaşadı. Dizide Han’ın büyük aşkı İnci karakterine hayat veren Farah Zeynep Abdullah diziye ölerek veda etmişti. Farah Zeynep Abdullah’ın vedası günlerce konuşuldu. Zaman zaman diziye geri döneceği de iddia edildi. Ancak Farah Zeynep Abdullah’ın Masumlar Apartmanı macerası ilk sezon itibariyle kesin olarak son buldu.

Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı... Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı...

RÜYA’YLA GELECEK REYTİNGLER RÜYA OLDU

Farah Zeynep Abdullah’ın diziye vedasının ardından Birkan Sokullu’nun partneri olarak Melisa Şenolsun geldi. Dizide Han’a aşık olan, Rüya adlı genç bir kızı canlandıran Melisa Şenolsun’dan bir türlü verim alınamadı. Çünkü İnci karakteri o kadar sevildi ki bir türlü onun yerine geçemedi. Sonrasında sezon ortasında Melisa Şenolsun diziye veda etti ve yerine Birkan Sokullu’nun partneri olarak Aslıhan Gürbüz geldi. Ancak diğer bir yandan da dizinin akmayan senaryosu yavaş yavaş reytingleri eritti. Her ne kadar Safiye ve Gülben’in psikolojik destek alarak normalleşmeye çalışması ilgi çekse de bir türlü ilk sezondaki ivme yakalanamadı ve 2.sezon itibariyle Masumlar Apartmanı’nın ipi çekildi.

FİNAL TARİHİ BELLİ OLDU

Kısa bir süre önce yönetmen Çağrı Lostuvalı’nın yaptığı bir paylaşımla finalin ilk sinyallerini veren Masumlar Apartmanı’nın final tarihi kesinleşti.

Masumlar Apartmanı, 24 Mayıs’ta yayınlanacak olan 71.bölümüyle ekranlara veda edecek. Bu tarih henüz bir iddia olsa da dizinin bu sezon itibariyle final yapacağına kesin olarak bakılıyor.