Hem Kemal Sunal’ın hem de Yeşilçam’ın efsane filmlerinden biri olan Yüz Numaralı Adam’ın nerede çekildiğini duyanlar çok şaşırıyor.

İki Yabancı Dizisinden Sonra Cem Davran Büyük Kazanç Elde Etti İki Yabancı Dizisinden Sonra Cem Davran Büyük Kazanç Elde Etti

Yeşilçam kuşağının en önemli filmlerinden biri 1978 yapımı Yüz Numaralı Adam. Hem Kemal Sunal külliyatının hem de Yeşilçam tarihinin klasikleşen işlerinden biri olan Yüz Numaralı Adam, Fox Tv ekranlarında tekrar izleyiciyle buluştu ve günün en çok merak edilen ve yapımlarından biri haline geldi. En çok merak edilen konu ise her Yeşilçam filminde olduğu gibi Yüz Numaralı Adam’ın nerede çekildiği oldu. İşte Kemal Sunal efsanesi Yüz Numaralı Adam hakkında tüm merak edilenler.

Oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Oya Aydoğan, Cem Erman, Ali Şen, Reha Yurdakul, Süleyman Turan, Feridun Şavlı, Leman Akçatepe, Orhan Elmas, Asım Par gibi isimleri bulunduran 1978 yılı yapımı Yeşilçam filmi Yüz Numaralı Adam, Kemal Sunal’la özdeşleşen Şaban karakterinin hikayelerinden birini anlatıyor.

Girdiği hiçbir işi başaramayan, başladığı her işten kısa sürede kovulan Şaban’ın hayatı, çalıştığı firmanın ürünlerini halktan birinin tanıtmak isteyen Oya’yla kesişir. Tabi bu tesadüf Şaban’ın hayatını da değiştirir. Şaban’a trende rastlayan Oya, ona reklamda oynamayı teklif eder, ailesinin para kazan baskısına dayanamayan Şaban da bunu kabul eder. Ancak ortada bir sorun vardır. Şaban’ın tanıttığı ürünlerin hep kalitesiz çıkar ve en başta yakaladığı halk güvenini kaybetmeye başlar. Bu durumu vicdanına yediremeyen Şaban bu işi bırakır bırakmasına ancak bu kez başı firmayla derde girer. Bu süreç onu bambaşka bir duruma sokar ve işler iyice arap saçına döner.

YÜZ NUMARALI ADAM NEREDE ÇEKİLDİ?

Bir Kemal Sunal klasiği olan Yüz Numaralı Adam filminin nerede çekildiği izleyici tarafından merak ediliyor. Pek çok filmi İstanbul’da çekilen Kemal Sunal’ın Yüz Numaralı Adam filmi de İstanbul’da çekildi. Sosyal medyada pek çok film ve dizinin çekildiği yerlere giden ‘Nerede Çekildi?’ isimli hesap, Yüz Numaralı Adam’ın çekildiği mekanları da ziyaret etti. İstanbul’un Cankurtaran semtine çekilden Yüz Numaralı Adam filmindeki mekanların şimdiki hali ile eski arasındaki dağlar kadar fark izleyicinin gözünden kaçmadı. İşte Yüz Numaralı Adam’ın çekildiği mekanların eski ve şimdiki halleri.