Haftalardır merakla ne zaman başlayacağı beklenen Tozkoparan İskender dizisi nihayet izleyici karşısına çıktı ve Herkes merakla Bu akşam TRT ekranlarında yerini almaya hazırlanan Tozkoparan İskender dizisi konusu Tozkoparan İskender oyuncu kadrosu gibi de

Yalı Çapkını 46. bölümde neler olacak? Seyran, Ferit’i Suçüstü Yakalıyor! Yalı Çapkını 46. bölümde neler olacak? Seyran, Ferit’i Suçüstü Yakalıyor!
Haftalardır merakla ne zaman başlayacağı beklenen Tozkoparan İskender dizisi nihayet izleyici karşısına çıktı ve Herkes merakla Bu akşam TRT ekranlarında yerini almaya hazırlanan Tozkoparan İskender dizisi konusu Tozkoparan İskender oyuncu kadrosu gibi detaylar ile birlikte gerçekte Tozkoparan İskender kimdir? Tozkoparan İskender tarihte var mı gibi detayları sizler için araştırdık.  Çağan Efe Ak'ın İskender karakteri ile karşımıza çıktığı Tozkoparan İskender dizisi 2 Ocak Akşamı TRT1 ekranlaındaki yerini aldı.

TRT'nin yeni çocuk dizisi olarak geçen Tozkoparan İskender , bu akşam ekranlardaki birinci bölümü ile yayınlanacak.  Tozkoparan İskender dizisinin konusuna bakılacak olunursa, Okçuluk kahramanlık çocuklara özel sahneleri ile çok konuşulacak. Öte yandan geçtiğimiz senelerde yayınlanan tutku Prnsesin de devamı olarak çocukların seveceği bir kapasitede dizi olacağıı umuyoruz.

Süper Kahraman Tozkoparan İskender'in hayatı

TArihi kahraman Tozkoparan İskender günümüze gelirse ne olur şeklinde yorumlara tabii tutulan Tozkoparan İskender, 2 dost ve 1 düşmanı ile Cumartesi akşamlarınızı renklendirecek.  TArihte çok net olmayan bilgiler eşliğinde Tozkopan İskender hakkında okçuluk alanında gelişmiş yeteneği ilbilinmektedir.

TRT1 Tozkoparan İskender konusu


TRt1 ekranlarında saatler sonra özellikle de çocuk kesmin çok merakla bekledği Tozkoparan İSkender 1. bölümü ile yayınlanacak. Bu akşam yılbaşı sebebiyle bir çok dizinin yeni bölümünün olmaması izleyiciyi Tozkoparan İskender'e yönlendşrecek iken, konusu hakkında bilgi sahibi olan izleyici, Tozkoparan İskender'in bir dahaki bölümünü merakla bekleyecek.  Yol arkadaşı Salih ve Fikri hoca ile birlikte düşmanı yooanny ile kah gülüp kah heyecanlanacağınız Tozkoparan İskender'in olağan gücüne de hayran kalacaksınz. Henüz 12 yaşında olan İskender, olağanüstü yetenekleri ile birlikte ekranları süslerken, 2020 senesinden geri yaşadığı döneme dönemez ise, adeta tarihin seyrinin değişmesne şahitlik edeceksiniz.

Ancak Tozkoparan İskender'i günümüzün zorlu şartları da bekliyor.  Kontrol edemediği olağan güçleri başına bir çok iş açacağı Tozkoparan İSkender' konusu olarak Sürekli peşinde olan venedikliler ve okuldaki düşmanı kasırga takımı ile bilikte mavi takım Tozkoparan'in yanında olması ve kavgaları konu edilmiştir.

Tozkoparan İskender Oyuncuları


Merakla beklenen Tozkoparan İskender oyuncularına bakacak olursak, Peki Çağan Efe Ak 2007 doğumlu olan küçük oyuncu daha önceden de br çok dizi de yer almıştır. Bir çocuk filmiyle ilk kariyerine başlayan Çağan Efe Ak, sonrasında reklamlar ile bizlerle birlikte olmuş, Gülgüy Güldüy'e de konuk olması akabinde çok sevilmişti.

Defne Erşen Güldür Güldür programı ile tanınan oyuncu Defne Erşen Tozkoparan İskender dizisinin bayan bşrolu olarak bizlerle birlikte olacak. 12 Yaşında olan oyuncu ortaokul öğrencisidir ve ilk defa bir televizyon dizisinde rol almıştır.

Mert Erdoğdu Güldür Güldür'ün tombul Mert'i olarak bilinen  oyuncu da 2007 doğumludur. zekasını ounculuktan yana kullanan Erdoğdu daha önceden  Keşfedilmemiş çocuklar ve Arif V 216 da rol almıştır.

Esat Polat Güler Kasırga takımının kurucusu ve kaptanı Tayfun karakterine Hayat verecek olan Esat Polat 'da Güldür Güldür Show programı ile tanınan çocuk oyunculardan biri olmakta. Oyuncu 2019'da Can Dostlar bir yıl sonra da Bizim Köyün Şarkısı filmlerinde rol almıştı

Yağız Kılınç Nisan ayında final yapan Tozkoparan dizisinde Sinem karakteriyle yer alan Yağız Kılınç Tozkoparan İskender de de Sinem karakterini canlandıracaktır. Oyuncu ilk olarak Ufak tefek Cinayetler ve Klavye Delikanlıları dizisinde yer almıştı.

MAvi takımın üyesi olan Leyla Kırşan daha önceki Tozkoparan dizisinde Elif karakteriyle yer almıştı. Bu akşam ilk bölümü ile yayınlanacak olan dizide de Elif karakterini bizlere tanıtacak. Kırşan  ilk olarak Adı Efsane dizisi ile bizlerin karşısına çıkmıştı.

Dizinin diğer oyuncularına bir bakacak olursak Burak Alkaş, Fırsat Bayram, Yusuf Gökhan Atalay, Yağız Kılınç, Tuana Naz Tiryaki, Esat Polat Güler, Sera Tokdemir, Esin Gündoğdu, Ülkü Hilal Çiftçi, Suna Selen, Muhittin Korkmaz ve Leyla Kırşan 'da karşımıza çıkan isimlerdenolmakta.

Gerçekte Tozkoparan İskender kimdir?


Tozkoparan İskenderin hayatı hakkında malumatlar net değildir. İskender Bey'in "Tozkoparan" lakabını nasıl aldığına dair rivayetler vardır. Bir rivayete göre, okçuluk talimi yaparken yayın toz olarak adladırılan kısmını koparmıştı. Bunu gören Yıldırımlı Baba "Bu pehlivan toz koparan!" demiştir. Olağanüstü kuvvetine ilişkin birçok hikâye anlatılır. Yavuz Sultan Selm'in İran ve Mısır seferlerine katılmıştır