2018 yılından bu yana atv ekranlarında Perşembe akşamları izleyici karşısına çıkan Bir Zamanlar Çukurova, pek çok kritik oyuncusunu kaybettikten sonra final yapıyor.

Atv ekranlarına damgasını vuran Bir Zamanlar Çukurova’nın finalinin eli kulağında… Yayın hayatına 2018 yılında Vahide Perçin, Hilal Altınbilek, Murat Ünalmış, Uğur Güneş gibi güçlü isimlerle başlamıştı Bir Zamanlar Çukurova. Daha ilk bölümünden Perşembe akşamlarının zirvesine oturan Çukurova, Züleyha ile Yılmaz’ın bir yalan sonrası çıkmaza giren aşklarını anlatıyordu. Zaten güçlü olan bu kadro, ilerleyen sezonlarda Kerem Alışık, Melike İpek Yalova, Esra Dermancıoğlu gibi isimlerle daha daha güçlendi. Özellikle 2.sezon ve 3.sezonun ilk yarısı izlenme rekorları kırıyor, reyting sonuçlarının zirvesinden inmiyordu. Ta ki ilk kayıba kadar. Bir Zamanlar Çukurova’ya ilk darbe Vahide Perçin’den gelmişti. Dizide Hünkar Yaman karakterine hayat veren Vahide Perçin’inn diziye vedası herkesi şoke etmişti. Ancak bu Bir Zamanlar Çukurova’daki ilk ayrılık olmayacaktı…

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!

YAPRAK DÖKÜMÜ

Sonrasında da veda eden isimlerde tek tek kan kaybına yol açtı. Esra Dermancıoğlu, Uğur Güneş, Melike İpek Yalova, Murat Ünalmış ve sonra olarak da Kerem Alışık’ın diziden ayrılması reytinglerin erimesine yol açtı. Bu isimlerin diziden ayrılmasının nedeni olarak da Hilal  Altınbilek gösterildi. İddialara göre Hilal Altınbilek önce Uğur Güneş ile aşk yaşamış, sonrasında da Murat Ünalmış ile birlikte olmuştu. Ve bu da sette krize yol açınca Uğur Güneş diziden ayrıldı. Ancak iddialar bununla sınırlı kalmadı. Altınbilek’in, Murat Ünalmış ilişkisinin bitmesinin ardından bu kez de Kerem Alışık ile aşk yaşamaya başladığı iddia edildi. Hatta Alışık ve Ünalmış’ın da sette kavga ettiği iddia edildi. Bu iddiaların ardından da her iki oyuncu da diziye veda etti.

FİNAL TARİHİ BELLİ

Şimdilerde 4.sezonuyla izleyici karşısına çıkan Bir Zamanlar Çukurova’nın 3-4 bölüm sonra veda edeceği iddia edildi. İddianın kaynağı ise dizinin yönetmeni Murat Saraçoğlu’nun açıklamaları. ‘sezon sonunda yani 4.sezonla’ dizinin biteceğini söyleyen Saraçoğlu kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Eğer Saraçoğlu’nun söyledikleri doğru çıkarda Bir Zamanlar Çukurova’nın mayıs ayında final yapması bekleniyor.