TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yayınlandığı günden beri izleyicinin ilgisini tutmayı başarıyor. Büyük beğeni toplayan senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosu ile oldukça dikkat çekiyor.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yayınlandığı günden beri izleyicinin ilgisini tutmayı başarıyor. Büyük beğeni toplayan senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosu ile oldukça dikkat çekiyor. Diziyi izleyenler dizi hakkında araştırmalara başladı. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin geçtiğimiz hafta Pazartesi günü 11. bölümü yayınlandı. Bu akşam 12. bölümü yayınlanacak olan dizi merakla bekleniyor. Peki, Uyanış: Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu? Uyanış: Büyük Selçuklu ne zaman, saat kaçta, hangi gün, hangi kanalda yayınlanıyor ?Uyanış: Büyük Selçuklu 14 Aralık Pazartesi günü saat 20.00'da TRT 1 ekranlarında yeni bölümü ile izleyicisinin karşısına gelecek.

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları kimler ?

Buğra Gülsoy,

Hatice Şendil,

Gürkan Uygun,

Ekin Koç,

Leyla Lydia Tuğutlu,

İlker Kızmaz,

Mehmet Özgür,

Cemal Toktaş,

Osman Sonant,

Sevda Erginci,

Murat Garipağaoğlu,

Bülent Alkış,

Çiğdem Selışık,

Ali Gözüşirin,

Leyla Feray,

Serdar Kılıç,

Volkan Keskin,

Mehmet Bozdoğan,

Ertuğrul Postoğlu,

Nik Xhelilaj,

Janbi Ceylan,

Şifanur Gül,

Pınar Töre,

Emre Erçil,

Muhammed Emre Kaya,

Egemen Yavuz,

Beyzanur Mete yer almaktadır.Uyanış: Büyük Selçuklu 11.bölümde neler oldu ? Uyanış: Büyük Selçuklu 12. bölümde neler olacak ?

Sencer, Kutsal Emanetleri alan ve kutsal emanetlerle beraber Konstantinopolis’e gitmek için Yorgos ile işbirliği yapan Kasım’ı yakalamıştır. Bu sayede Sencer, ihaneti çok geçmeden ortaya çıkarmıştı. Sencer, Müslümanlara ait olan kutsal emanetleri Yorgos'un elinden almıştı. Müslümanlardan çalmış olduğu Kutsal Emanetleri geri alan Sencer, işlediği suçlardan dolayo Yorgos’u öldürmüştü. Sencer'in Yorgos ile yaptığı bu zorlu mücadeleden sonra elinde Kutsal Emanetlerle Isfahan’a dönmüştü. Ancak Sencer’i Isfahan'da kötü bir sürpriz bekliyordu.

Hasan Sabbah’ın Sencer için hazırladığı kötü plan oldukça kötü sonuçlar doğurmuştu. Hasan Sabbah'ın kurduğu tuzak yüzünden Dukas’ın karısı öldürülmüştür. Dukas'ın karısını öldüren katili Sencer’in tuttuğu iftirası ortaya atılmıştı. Sencer, Dukas ve karısının ölümüne sebebiyet vermekten yargılanmak üzere tutuklanmıştı.

Bir taraftan da Tapar ile birlikte aynı safta Elçin hainlerle çatışmaya girdi. Elçin bu yaptığı ile Melikşah’ın takdirini ve saygısını kazanmıştı. Melikşah ile Elçin her geçen gün, her yaşanan olay sonucunda daha da samimi olmaya başlarlar. Melikşah ve Elçin'in yakınlaşmasından rahatsız olan ve Elçin'e duyduğu öfkeden dolayı intikam almak isteyen Tencer'in planı ne olacaktır ?

Uyanış: Büyük Selçuklu hangi kanalda yayınlanıyor ?

Uyanış: Büyük Selçuklu, TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor.