Aziz dizisi resmen senaryo kurbanı oldu. Damla Sönmez ayrılığı ise reyting sonuçlarına fena vurdu...

Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı... Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı...

Aziz dizisi resmen senaryo kurbanı oldu. Damla Sönmez ayrılığı ise reyting sonuçlarına fena vurdu...

Show TV ekranında yayınlanan ve Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Simay Barlas'ın başrollerini paylaştığı Aziz dizisinden  düşen reytingler sonucu beklenen haber geldi.

Damla Sönmez’in canlandırdığı Dilruba karakterinin diziden çıkacağı haberi ile iyice düşen reytingleri, hikayede yapılan değişiklik ve aksiyon eklemesi de kurtaramadı.

Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan senarist değişikliğine Damla Sönmez ayrılığı da eklenince düşen reytingler sonrası yeni konu dizinin finali oldu.

Aziz dizisi hayranları, ikinci sezonda da dizinin ekranda olup olmayacağını çok merak ediyordu ancak Ramazan ayının öncesinde ortalamanın üzerinde gerçekleşen reytingler ile Aziz’in devam etmesine kesin gözüyle bakılırken son haftalarda azalma eğilimdeki reytingler iyice düştü.

Aziz dizisi hangi gün, nerede çekiliyor? Aziz dizisi oyuncuları ve konusu... - Magazin Haberleri - Milliyet

Aziz dizisinin de bu izleyici ilgisinin azalması ortalamanın da altına gerileyen reytinglerle görülürken artık ikinci sezon ihtimalinin kalktığına kesin gözü ile bakılmaya başlanmıştı.

Bu durum Murat Yıldırım’ın sözleri ile adeta açıklık kazandı. 

Murat Yıldırım, katıldığı bir etkinlikte gazetecilerin Aziz dizisinin geleceği ile ilgili sorularına "Gördüğümüz kadarıyla iyi gidiyor. Sezon sonuna doğru artık geldik. Biraz yorulmalar oluyor tabii ki. Yeni bir enerji ile yeni bir şevkle tekrar devam edeceğiz inşallah. Bakalım, daha ne olacağı belli değil ama hikayeye yeni açılımlar katıldı. Bakalım ben de bekliyorum" derken devamında ise korkulan açıklamayı şöyle yaptı;

"Henüz yeni sezonla ilgili bir şey konuşulmadı. Belki bu ay içerisinde belli olur, ne yapacağımız" diyen Murat Yıldırım artık bu saatte ikinci sezonun konuşulan bir konu olmadığını dillendirmesi ile aslında bir yandan acı gerçeği de itiraf etti olarak yorumlandı.