Hem oyuncu kadrosu hem senaryosu ile en sevilen dizilerden biri haline gelen Yasak Elma, oyuncu transferine doymuyor. Her hafta diziden oyuncular ayrılırken bir yandan da diziye her hafta yeni oyuncular dahil oluyor.

Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı... Gönül Dağı'nda Yürek Burkan Ayrılık Bir Süre Konuşulacak! TRT Dizisinin Reyting Kaynağıydı...
Hem oyuncu kadrosu hem senaryosu ile en sevilen dizilerden biri haline gelen Yasak Elma, oyuncu transferine doymuyor. Her hafta diziden oyuncular ayrılırken bir yandan da diziye her hafta yeni oyuncular dahil oluyor. Başarılı oyuncu kadrosunu her geçen gün yenileyen ve daha da güçlendiren Yasak Elma dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Dizinin karakterlerinin yanında karakterleri canlandıran oyuncular da merak konusu oluyor. Dizinin oyuncularının gerçek hayatta kim oldukları, kaç yaşında oldukları ve daha önce hangi dizilerde oynadıkları gibi sorular sıklıkla soruluyor. Bu sıralar Yasak Elma dizisinde merak edilen karakter ise Feride oldu. Yasak Elma dizisinin Feride'si dikkatleri üzerine çekti. Yasak Elma dizisinde Feride karakterine hayat veren oyuncu kimdir soruları internette bolca soruldu. Peki, Yasak Elma'nın Feride'si Gülenay Kalkan kimdir ? Yasak Elma Feride'nin eşi kimdir ?

Yasak Elma dizisi son dönemin en popüler dizileri arasında yerini aldı. Dizinin senaryosu ve oyuncuları izleyiciden tam not almayı başarıyor. Yasak Elma dizisini diğer dizilerden ayıran en önemli özelliklerden biri de komik olması. En ciddi olayları dahi komik ve alaycı bir dil ile anlatmayı başarıyor. İzleyenler bir yandan heyecan ile dizide ne olacağını izlerken bir yandan da kahkaha tufanına tutuluyorlar. Yasak Elma dizisinin başrol oyuncuları kadar yan rolde yer alan oyuncuları da dikkat çekiyor. Yasak Elma dizisinin Feride'si ise bu günlerde en merak edilen isimlerden oldu. Peki, izleyenlerin bu kadar çok merak ettiği oyuncu kim ? Yasak Elma Feride gerçek adı ne, kaç yaşında ? Gülenay Kalkan daha önce oynadığı diziler neler ?Yasak Elma Feride / Gülenay Kalkan kimdir ?

Gülenay Kalkan rahmetli oyuncu Tarık Ünlüoğlu'nun eşidir. Başarılı oyuncu Gülenay Kalkan, 26 Nisan 1959 yılında Ankara'da doğmuştur.61 yaşında olan Gülenay Kalkan, 14 yaşında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne öğrenci olarak girmiştir. Sonrasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuar'ından mezun olup Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur. Asıl işi tiyatro oyunculuğu olan Gülenay Kalkan oynadığı çok sayıda tiyatro oyunun yanında, pek çok dizi ve filmde de yer almıştır.

Gülenay Kalkan oynadığı diziler;

Anne,

Bugünün Saraylısı,

Mazi Kalbimde Yaradır.

Gülenay Kalkan oynadığı filmler;

Benden Baba Olmaz,

Kocan Kadar Konuş,

Kocan Kadar Konuş 2,

Aşkın İkinci Yarısı,

Sümela'nın Şifresi Temel,

Suyun Öte Yanı.

Gülenay Kalkan oynadığı tiyatro oyunları;

Orta Oyunu : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Bütün Oğullarım : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Ana Hanım Kız Hanım : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Beni Dünya Kadar Sev : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Bahar Noktası : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Ben Kimim : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Gölgeler : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Keşhanlı Ali : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Koca Sinan : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Karaağaçlar Altında : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Ateşle Oynayan : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Yılın kadını-müzikal : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Ah Şu Gençler -müzikal : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Şeytan Çelmesi : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Ay Işığında Şamata : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Sersem Kocanın Kurnaz Karısı : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Antonius Kleopatra ve Arada Bir Caesar : - Ankara Devlet Tiyatrosu
Kuzguncuk Türküsü : - İstanbul Devlet Tiyatrosu
Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar : - İstanbul Devlet Tiyatrosu