Dünyaca ünlü ve televizyon tarihine damga vuran oyunculardan Bill Cosby bu defa da 16 yaşındaki Judy Huth'e cinsel istismarda bulunmakla suçlandığı yeni davada bulunuyor....

Daha önce #MeToo hareketinin başlamasının ardından birçok kadın, Cosby'yi 1960'ların ortasından itibaren kendilerine cinsel saldırıda bulunmakla suçlamışlardı ve Bill Cosby 2018 yılında, bir kadına 2004'te ilaç vermek ve cinsel saldırıda bulunmaktan suçlu bulunmuştu.

Bill Cosby kimdir? - Yeni Akit

Magazine Siyaset Damga Vurdu! Kerem Fırtına HDP Kuruluna Girdi! Kerem Fırtına Kimdir? Nereli? Magazine Siyaset Damga Vurdu! Kerem Fırtına HDP Kuruluna Girdi! Kerem Fırtına Kimdir? Nereli?

Cosby, bu nedenle 10 yıl hapis cezası almış ancak Pensilvanya Yüksek Mahkemesi, daha sonra mahkumiyet kararını bozarak 3 yıl hapis yatan Cosby'yi serbest bırakmıştı.

Ancak sonrasında ünlü Amerikalı komedyen Bill Cosby, 1975 yılında Los Angeles'taki Playboy Malikanesi'nde, o zaman 16 yaşında olan Judy Huth'e cinsel istismarda bulunmakla suçlandı.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Judy Huth, Los Angeles yakınlarındaki bir parkta film çekerken tanıştığı Cosby'nın birkaç gün sonra kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etmiş, Huth'ün avukatı Nathan Goldberg de, müvekkilinin olayın ardından anksiyete problemleri yaşadığını, Cosby hakkında diğer kadınların yaptığı cinsel saldırı şikayetlerinin ardından bu duyguların gün yüzüne çıktığını söylemişti.

What to Know About Bill Cosby's Civil Trial on Sexual Assault Accusation - The New York Times

85 yaşındaki Cosby'nin avukatları ise, müvekkillerinin Huth ile tanıştığını, Playboy Malikanesi'ne de gittiğini ancak hiçbir saldırı olmadığını söylediler.

Glokom hastalığı nedeniyle artık gözleri görmediği bilinen Cosby ise, Santa Monica'da başlayan duruşmaya video konferans sistemiyle bağlandı ve cinsel saldırı iddiasını reddetti.

Cosby Ailesi: Cosby Ailesi : Fotograf Bill Cosby, Raven-Symoné isimlerini içeren 9 fotoğraftan 2 - Beyazperde.com